Register

A password will be e-mailed to you.

Remake Final Fantasy VII je na ceste, i keď sa ho prevdepodobne nedočkáme v dohľadnej dobe. Dokonca to vyzerá tak, že hra bude vydaná epizodicky, keďže má byť rozsiahlejšia ako pôvodná verzia. Niekoho táto informácia pravdepodobne nepoteší, no pri predstave, že by bolo potrebné čakať na remake rovnako dlho, ako na Final Fantasy XV – desať rokov, epizodické vydávanie bude určite lepšou voľbou. Dnes sa však nebudeme venovať predpovediam, ako nakoniec Final Fantasy VII Remake výjde, ale ako sa hra zmenila oproti originálu z roku 1997.

Koncom minulého roka, presnejšie počas PlayStation Experience 2015, ukázali tvorcovia hry rozpracovanú verziu remakeu, ktorá obsahovala aj in-game zábery (gameplay trailer nájdete na tomto odkaze). Server IGN si dal tú námahu, aby spomínanú ukážku porovnal s rovnakými scénami originálnej hry. Vzniklo z toho nasledovné video, ktoré ukazuje obrovský skok v grafickom spracovaní, taktiež zmenu farebných tónov, pripomínajúce animovaný film Final Fantasy VII: Advent Children, ktorý sme spomínali v našom článku venovanom filmom, ktoré vznikli na základe inšpirácie videohernou predlohou.

Tu už máme spomínané video, ktoré dokazuje, že od roku 1997 sa videohry graficky posunuli na úplné inú úroveň:

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Prvé skúsenosti s hrami Martin zaznamenal v podobe napodobeniny NESu, ktorá niesla meno "Mortal Kombat III", ku ktorej bol pribalený cartridge žltej farby s 999 hrami. Medzi nimi sa nachádzali klasiky ako Mario, Duck Hunt, Double Dragon a pod. Neskôr zakotvil pri PC a PlayStatione, ktorého fanúšikom je dodnes. Herná scéna Martina baví aj v súčasnosti, novinky sleduje dennodenne a okrem hier sa venuje fotografovaniu. Od septembra 2016 pôsobí na pozícii šéfredaktora somhrac.sk.

Súvisiace príspevky