Register

A password will be e-mailed to you.

Tohtoročný apríl určite patrí medzi tie slabšie mesiace pre hráčov, avšak aj napriek tomu nám vývojári nadelili hneď niekoľko pozoruhodných videoherných titulov. Našou snahou je predstaviť vám tie potenciálne najzaujímavejšie a najočakávanejšie a sme presvedčení, že aj vy si spomedzi nich vyberiete svojho favorita. Čo nám teda prinesie v poradí štvrtý mesiac tohto roku?

Ereban: Shadow Legacy
Žáner: 3D plošinovka
Platformy: PC, Xbox Series X/S a Xbox One
Vývojár: Baby Robot Games
Dátum vydania: 10. apríl 2024

Ereban: Shadow Legacy je akčná stealth hra, v ktorej sa ujmeme odvážnej hrdinky Ayany, jednej z posledných žijúcich príslušníkov starobylej rasy. Jej hlavným cieľom je poraziť robotickú korporáciu Helios, ktorá je zodpovedná za zmiznutie jej ľudu. Stojí však proti skutočne veľkej presile. Nezostáva jej nič iné, než proti nej bojovať z bezpečia tieňov pomocou svojej schopnosti Splynutie s tieňom. Tá funguje tak, že sa spojí s tieňmi a potom sa pohybuje v zónach, kam nedosiahne slnečné svetlo. Môžeme ju dokonca využiť na dosiahnutie neprístupných miest.

Broken Roads
Žáner: Ťahová stratégia
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S
Vývojár: Drop Bear Bytes
Dátum vydania: 10. apríl 2024

Broken Roads je príbehová ťahová stratégia odohrávajúca sa v post-apokalyptickej verzii Austrálie. Vy a vaši spoločníci môžete nakoniec zistiť pôvod apokalypsy, keď sa so skupinou maximálne piatich ľudí vydáte na cestu naprieč zničeným kontinentom. Vývojári sľubujú kombináciu tradičných a neopozeraných RPG mechaník, systém tvorby postavy bez tried, taktické ťahové súboje a aj zaujímavý svet. Základom príbehu je premyslený systém morálky, ktorý ovplyvňuje úlohy, dialógy a vývoj postavy. Na začiatku cesty bude hráčom položená séria otázok – morálnych hádaniek – ktoré určia ich východiskovú pozíciu na kompase.

Phantom Fury
Žáner: Akčná hra z pohľadu prvej osoby
Platformy: PC, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox Series X/S
Vývojár: Slipgate Ironworks
Dátum vydania: 23. apríl 2024

Phantom Fury je akčné sci-fi FPS zo starej školy, v ktorom sa opäť stretneme so Shelly „Bombshell“ Harrisonovou, ktorú sme videli najmä v staršej hre od tohto štúdia s názvom Bombshell. Tvorcovia sľubujú, že pôjde o zmes akcie a štýlu road movie, pričom v ňom budeme prechádzať špinavými hotelmi v Albuquerque, či skúmať opustené zariadenia v Los Alamos. Na výber budete taktiež mať veľké množstvo zbraní, medzi ktoré patria pancierové brokovnice a elektrifikované penové strieľacie zariadenia.

Príbeh hry sa odohráva mnoho rokov po boji Shelly „Bombshell“ Harrisonovej proti Jadusovi Heskelovi. Shelly, vytiahnutá z kómy na príkaz starého kolegu s novou bionickou rukou, má za úlohu zaistiť veľmi nebezpečný artefakt. Tým je legendárne jadro démona, pričom za účelom jeho zaistenia sa vydáva na veľkú cestu po USA.

TopSpin 2K25
Žáner: Športový simulátor
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S a Xbox One
Vývojár: Hangar 13
Dátum vydania: 23. apríl 2024

TopSpin 2K25 od českej pobočky štúdia Hangar 13 je pokračovaním tenisovej série, ktorú sme si naposledy mohli zahrať ešte v ére PlayStation 3 a Xbox 360. Titul ponúkne k dispozícii súpisku viac ako dvadsiatich štyroch hrateľných profesionálov a tréningové centrum TopSpin Academy, ktoré nahovorila tenisová legenda John McEnroe. Samozrejmosťou sú režimy pre jedného aj viacerých hráčov, všetky štyri historické grandslamové turnaje, pričom tešiť sa máme na mnoho ďalších funkcií režimov.

Stellar Blade
Žáner: Akčná adventúra
Platformy: PlayStation 5
Vývojár: Shift Up
Dátum vydania: 26. apríl 2024

Stellar Blade je očakávaný sci-fi hack’n’slash titul od juhokórejských vývojárov, ktorý pôvodne niesol názov Project Eve. Titul sa hrá z pohľadu tretej osoby, pričom jeho súbojový systém sa zameriava na uchopenie vzorov útokov nepriateľov. Po celom svete obsahuje roztrúsené kontrolné stanovištia zásobovacích táborov, kde si hráč môže obnoviť stratené zdravie a získať uložené veci.

Príbeh hry sa sústreďuje okolo ľudstva vyhnaného zo Zeme po prehratej vojne s mimozemskými útočníkmi, známymi ako Naytiba. Za účelom toho, aby ľudia získali späť svoju stratenú planétu, Eva a jej jednotka sú vyslaní z kolónie, aby porazili Naytibu a získali Zem späť. Eva však má čoskoro zistiť, že všetko ľudstvo na Zemi nevymrelo, keďže prežíva v poslednom existujúcom meste, zvanom Xion, s ktorým nadviaže kontakt za účelom dokončenia svojej misie.

Tak to bol náš výber najzaujímavejších videoherných počinov, na ktoré sa môžeme tešiť v mesiaci apríl. Samozrejme, každý takýto výber je často subjektívny, takže keď máte nejakého iného videoherného favorita, pokojne ho môžete zmieniť v komentároch.

Komentuj!