Register

A password will be e-mailed to you.

Logitech G, herná značka spoločnosti Logitech, oznámila uvedenie dvoch nových prírastkov do rodiny vysoko výkonných herných zariadení. Herné reproduktory pre PC s úplným názvom Logitech® G560 PC Gaming Speakers sú prvým reproduktorovým systémom s vyspelou technológiou Logitech G LIGHTSYNC™, ktorá synchronizuje podsvietenie so zvukmi podľa aktuálnej hernej situácie. K reproduktorom sa pridáva nová mechanická herná klávesnica Logitech® G513 Mechanical Gaming Keyboard. Klávesnica Logitech G513 je tiež vybavená technológiou LIGHTSYNC RGB. Môžete si u nej vybrať z dvoch typov mechanických spínačov Romer-G™ a disponuje aj veľmi pohodlnou opierkou pre zápästie. Značka Logitech G tak pokračuje v rozširovaní svojej ponuky vysoko výkonných zariadení, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre potreby hráčov, a posúva inovácie v RGB podsvietení na novú úroveň, ktorá vás dostane.

Pri vývoji týchto dvoch produktov bolo naším cieľom vytvoriť doplnky k našej myši G502, ktorá je najpredávanejšou hernou myšou na svete,“ povedal Ujesh Desai, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Logitech G. „Vďaka technológii LIGHTSYNC dokážeme vteliť skutočnú inteligenciu možnostiam, aké môže poskytnúť RGB podsvietenie – synchronizovať zvuk s RGB podsvietením podľa diania v hre. Ak už máte myš G502, potom nová klávesnica G513 a reproduktory G560 predstavujú dokonalý spôsob, ako bude váš stôl kompletný a vybavený všetkým, čo potrebujete k navodeniu maximálneho zážitku pri hraní.“

Herný reproduktor pre PC so zvukom, ktorý vás úplne pohltí

Vychutnajte si každý detail presne tak, ako chceli tvorcovia hier aby vyznel, vďaka prvému hernému reproduktoru od Logitech G. Reproduktory Logitech G560 majú výkon 240 wattov v špičke a 120 wattov efektívnych (RMS), čo ponúka úžasný zvuk pre hudbu a PC hry. Navyše má 3D zvuk vďaka technológii DTS: X® Ultra 1.0, ktorá pri hrách zaisťuje precíznu lokalizáciu zvukov v priestorovom obraze. Spojenie týchto parametrov vylepšuje presnosť zamerania a zvyšuje intenzitu a realistický dojem, takže sa hráči môžu do hrania naplno ponoriť a zabávať sa. Reproduktory G560 vychádzajú z 25 ročných bohatých skúseností spoločnosti Logitech s vytváraním špičkových audio zariadení.

Reproduktory Logitech G560 sú vybavené vyspelou technológiou LIGHTSYNC, čím môžu synchronizovať brilantné RGB podsvietenie a mocný zvuk tak, aby v reálnom čase zodpovedal aktuálnemu dianiu v hre. Svietenie a animačné efekty možno prispôsobiť – k dispozícii je paleta 16,8 miliónov farebných odtieňov a štyri osvetľovacie zóny. Reproduktory Logitech G560 majú široké možnosti pripojenia: k dispozícii sú konektory USB a jack 3,5 mm, rovnako ako aj Bluetooth rozhranie. To vám v spojení s vstavanou technológiou Logitech Easy-Switch™ umožňuje plynulo prepínať medzi štyrmi pripojenými zariadeniami, napríklad medzi počítačom, chytrým telefónom a tabletom, takže môžete počúvať svoje obľúbené zoznamy skladieb z telefónu, zatiaľ čo budete hrať PC hru. Technológia LIGHTSYNC tiež spolupracuje s videom a hudbou, takže svietenie a zvuk, ktorý vás pohltia, si môžete užívať nielen pri hraní.

Mechanická herná klávesnica s technológiou LIGHTSYNC

Model Logitech G513 posúva dizajn klávesníc od Logitech, ktorý už získal mnohé ocenenia, na novú úroveň vďaka RGB podsvieteniu a podpore technológie LIGHTSYNC. Klávesnica ponúka na výber dva typy mechanických spínačov Romer-G vyvinutých exkluzívne v divízii Logitech G: Romer-G Tactile a Romer-G Linear. Verzia Tactile poskytuje pri zopnutí mäkkú hmatovú odozvu pre hráčov, ktorí majú radi priamu spätnú väzbu, zatiaľ čo verzia Linear vám ponúka plynulejší úder. Všetky spínače Romer-G ponúkajú rýchlu a tichú akciu vhodnú pre hry a jasné a zreteľné podsvietenie – to všetko v spínačoch, ktoré sú spoľahlivejšie a odolnejšie ako štandardné mechanické spínače. K zopnutie dochádza až o 25 percent rýchlejšie než u konkurenčných modelov, a to so zdvihom 1,5 mm, čo v spojení s nízkou silou nutnou k zopnutiu (iba 45 gramov) poskytuje prakticky okamžitú odozvu.

Klávesnica Logitech G513 má horný rám z eloxovaného a brúseného hliníku, ktorý sa používa v letectve (známy ako trieda 5052), a umožňuje, aby rám klávesnice bol tenký, skvelo vyzeral a zároveň ponúkal robustnú odolnosť. Klávesnica má navyše integrovaný priechodný port USB a ako voliteľné príslušenstvo sa dodáva opierka na zápästia pre väčšie pohodlie pri dlhých herných súbojoch.

Cena a dostupnosť

Očakáva sa, že herné reproduktory pre PC Logitech G560 a mechanická herná klávesnica G513 budú k dispozícii v Slovenskej republike u vybraných gamingových partnerov spoločnosti začiatkom apríla 2018 za odporúčané maloobchodné ceny 249€ a 179€ (v uvedenom poradí). Klávesnica je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach: Carbon (uhľovočierna) bude k dispozícii na celom svete a Silver (strieborná), ktorá bude mať iba spínače Romer-G Tactile, bude ponúkaná iba vo vybraných krajinách. Podrobnejšie informácie môžete získať na webových stránkách, na blogu, alebo sa môžete s Logitech spojiť na Facebooku, či Twitteri pod @LogitechG.

Komentuj!