Register

A password will be e-mailed to you.

Niekdajší kráľ bojových hier, Tekken, bude opäť bojovať o Vašu priazeň.

Tekken 7 nemožno považovať za absolútnu novinku, nakoľko hra je od marca tohto roku dostupná pre herné automaty v Japonsku, no novinkou je potvrdenie príchodu verzií pre konzoly aktuálnej generácie.

Siedmy diel má byť podľa tvorcov vyvrcholením dejovej línie rodinného klanu Mishima. Ako už býva u série Tekken zvykom, k starým známym postavám pribudnú úplne nový bojovníci, najdôležitejšia postava z dejového hľadiska bude určite Kazumi Mishima, manželka Heihachiho Mishimu.

Otec série Katsuhiro Harada predvčerom na konferencii Sony v Paríži potvrdil príchod niekdajšieho kráľa bojových hier na konzoly. Kedysi exkluzívna PlayStation značka pri príležitosti svojich dvadsiatych narodením ponúkne vlastníkom PS4 zatiaľ nešpecifikovaný exkluzívny obsah a chýbať nebude ani podpora PlayStation VR. Presný dátum vydania bohužiaľ prezradený nebol, avšak verejnosť  očakáva vydanie v priebehu budúceho roka. Tekken 7 pobeží na Unreal Engine 4 a okrem PS4 by mal zavítať aj na konzoly Xbox One.

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Prvé skúsenosti s hrami Martin zaznamenal v podobe napodobeniny NESu, ktorá niesla meno "Mortal Kombat III", ku ktorej bol pribalený cartridge žltej farby s 999 hrami. Medzi nimi sa nachádzali klasiky ako Mario, Duck Hunt, Double Dragon a pod. Neskôr zakotvil pri PC a PlayStatione, ktorého fanúšikom je dodnes. Herná scéna Martina baví aj v súčasnosti, novinky sleduje dennodenne a okrem hier sa venuje fotografovaniu. Od septembra 2016 pôsobí na pozícii šéfredaktora somhrac.sk.

Súvisiace príspevky