Nahrávam Udalosti

Aktuálne Udalosti

Udalosti Search and Views Navigation

jún 2022

Na záver sa poďme pozrieť aj na domácu hernú scénu. Stredoveké RPG Kingdom Come: Deliverance vyšlo už pred 4 rokmi, takže už bolo načase, aby sme sa pozreli na to, ako sa tomuto titulu darilo po stránke predaja. Celosvetovo sa predalo cez 5 miliónov kópii (aj keď bolo by zaujímavé vedieť, či do daného čísla sú započítané kópie, ktoré rozdával Epic).

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Už je to pomerne dávno, čo sme sa mohli naposledy vžiť do práce záchranných zložiek v nejakej real-time stratégii. Už budúci mesiac si však budete môcť vyskúšať, aké je to veliť tímu záchranárov. Titul Fire Commander vyjde už 27. júla.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Po Red Dead Redemption 2 si určite mnohí myslia, že dobrých westernových hier nie je nikdy dosť. Odvtedy sme sa na Divoký západ už párkrát pozreli, no vždy trochu netradične (Weird West). Aktuálne si však môžete pozrieť nový trailer na pripravovaný survival titul Wild West Dynasty.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Dnešný deň sa nesie v duchu návratov legiend. Popri už zmienenom Bombermanovi a Máriovi sa môžeme tešiť aj na hru s Pac-manom. Aj keď v tomto prípade ide o remake, ktorého sa dočkala hra Pac-Man World. Ten vyjde už 26. augusta.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Kto by dnes nepoznal jednu z najznámejších hier od štúdia Valve, v ktorej máte chuť na tortu. Áno, hovorím o logickej FPS Portal. Obidva diely si tak po novom môžete zahrať už aj na konzole Nintendo Switch.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Microsoft nám predstavil ďalšiu várku hier, ktoré v priebehu júla prídu do Games With Gold. Aktuálne sa môžete tešiť na 4 hry: Beasts of Maravilla Island, Relicta, Thrillville: Off the Rails a Torchlight.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Bomberman rozhodne patrí medzi jedny z najkultovejších hier. Konami tak predstavilo nový titul, ktorý budúci rok obohatí túto hernú sériu. Ten nám má ponúknuť nový režim, v ktorom sa bude až 50 hráčov snažiť o nájdenie pokladu v labyrinte.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Ubisoft práve potvrdil vydanie crossoveru Super Maria a Rabbids. Prvej takejto hry sme sa dočkali už v roku 2017. Na to, ako bude toto pokračovanie vyzerať, sa môžete pozrieť v novom traileri. Titulu sa dočkáme 20. októbra tohto roku na konzole Nintendo Switch.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Ak ste fanúšikom terénnych motoriek a štvorkoliek, tak vás určite poteší nový prírastok do série MX vs. ATV. Ten dostal tentokrát titul Legends. Pripravte sa však, že už po vydaní ho sprevádza hŕba DLCčiek. Môžete si ho zahrať na platformách PC, PS4, PS5, XONE a XSX.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Dnes (28.6.) vyšiel nový survival horor s názvom Fobia – St. Dinfna Hotel. V ňom si zabojujete v tme proti rôznym potvorám, ale najvýraznejším prvkom hry je fotoaparát, s ktorým vidíte inú realitu. Hru si môžete zahrať na platformách PC, PS4, PS5, XONE a XSX.

28 júna - 5 júla
Zobraziť viac »

Tohtotýždňový rebríček predajov na Steame značne ovplyvnila práve prebiehajúca letná výpredajová akcia. Napriek tomu na prvom mieste stále zostáva zariadenie Steam Deck, nasledované FINAL FANTASY VII REMAKE INTERGRADE, pričom tretie miesto si vyslúžila multiplayerová akcia Tiny Tina’s Wonderlands.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

Populárny battle royale titul PlayerUnknown’s Battlegrounds od Kraftonu dostane ďalšiu mapu, pričom tentokrát pôjde o zatopené mesto s mrakodrapmi, nazvané Deston. Autori sľubujú, že priestorové rozvrhnutie tohto mesta zmení štýl boja.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

Strategický simulátor mravčej kolónie s názvom Empires of the Undergrowth od štúdia Slug Disco Studios sa síce stále nachádza iba v predbežnom prístupe na Steame, avšak 27. júla do neho pribudnú dve príbehové misie, spoločne s červenou mravčou kráľovnou a jej kolóniami v močiaroch. pripravuje na príchod červených mravcov.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

Simulátor nemeckej ponorky z čias druhej svetovej vojny s názvom Uboat bude v priebehu leta obohatený o výraznú aktualizáciu, pridávajúcu nové prístavy podľa historickej predlohy, manuálne ovládanie alarmu, ako aj veliteľov, koordinujúcich útoky z kontrolnej miestnosti.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

Štúdio Riot Games v snahe predísť nevhodnému správaniu medzi hráčmi začne monitorovať voice chat vo svojom titule Valorant. Tento systém na monitorovanie hlasovej komunikácie bude skúšobne testovaný v priebehu júla, pričom do konca roka sa dočkáme spustenia plnohodnotnej betaverzie tejto novej technológie.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

Podľa zistenia magazínu Forbes je jedným z hlavných dôvodov nevyľadenosti Cyberpunku 2077 nekorektné správanie testovacej firmy Quantic Labs. Keďže táto spoločnosť disponovala iba obmedzeným počtom navyše neskúsených testerov, tak klamala štúdiu CD Projekt takým spôsobom, že nahlasovala iba malé množstvo chýb.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

2,5D akčná bojová hra bojovka DNF DUEL od vývojárov zo štúdia Arc System Works vychádza z populárneho sveta Dungeon and Fighter, ktorý sa teší popularite najmä v Japonsku. Dočkáme sa jej už 28. júna 2022, a to na platformách PlayStation 4 a 5 a PC.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

Známy insider Jeff Grubb tvrdí, že by sme sa do konca roka mali dočkať vydania hry Metroid Prime Remastered. K tomu dodáva, že spoločnosť Nintendo pripravuje remasterované verzie aj druhého a tretieho dielu. Neopomenul spomenúť, že spomínaný druhý a tretí diel by už mali byť dokonca hotové, Nintendo iba čaká na vhodný čas na oznámenie.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

Na Gamescome, ktorý sa bude konať v priebehu tohtoročného augusta, sa zúčastní aj známe vývojárske štúdio Ubisoft, na rozdiel od firmy Sony, ktorá ohlásila svoju neúčasť. Od Ubisoftu sa očakáva ohlásenie ďalšieho prídavku do Assassin’s Creed Valhalla, alebo bližšie informácie o pirátskom počine Skull & Bones.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »

Legendárna herná značka Atari dnes slávi okrúhle 50. výročie svojho vzniku. Jej zlaté časy už síce pominuli, avšak táto firma nepoľavuje a podľa vyjadrenia jej šéfa, Nolana Bushnella, stále pripravuje ďalšie videoherné počiny na všetky dostupné platformy, vrátane Google Stadia.

27 júna - 6 júla
Zobraziť viac »
+ Export udalostí