Register

A password will be e-mailed to you.

Spoločnosť EA naznačila, že sa možno dočkáme remasterov starších dielov série Command & Conquer. Po tom, čo sme sa behom tohto roka dočkali ohlásenia mobilnej hry Command & Conquer: Rivals, sa zdá, že nakoniec neostane iba pri ňom.

Značku Command & Conquer iste väčšina z vás pozná. Ide o sériu kultových izometrických stratégií, ktorá kraľovala žánru nielen v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, ale aj v prvej dekáde nového milénia. Potom však náhle prišiel koniec. Posledné hry už nedosahovali kvalitu tých pôvodných a značka upadla. EA sa však rozhodli oprášiť sériu prostredníctvom mobilnej hry Command & Conquer: Rivals, ktorej ohlásenie však nebolo fanúšikmi prijaté práve s nadšením. Komunita dala jasne najavo, že chce plnohodnotný diel a v EA si zjavne uvedomili, že značka má stále pomerne veľký potenciál.

Jim Vessela, je človek, ktorý stojí za produkciou Command & Conquer a sám sa považuje za fanúšika. Vo svojom príspevku na stránke fanúšikovskeho remaku OpenRA jasne naznačil, že si taktiež praje návrat série na PC a firma už nad tým reálne uvažuje. Pri príležitosti blížiaceho sa 25 výročia, ktorého sa dočkáme už o dva roky, sa totiž rozmýšľa o remasteroch niektorého zo starších dielov, či už jedného, alebo hneď viacerých. Nič konkrétnejšie však zatiaľ nie je známe, no EA prisľúbilo, že v následujúcich týždňoch bude s fanúšikmi komunikovať na túto tému.

Komentuj!