Register

A password will be e-mailed to you.

Trine 3: The Artifacts of Power je tretím dielom série, ktorá si zakladá na využívaní fyziky. Prvé dve časti mali medzi hráčmi dobré ohlasy, vďaka čomu sme sa tento rok dočkali už tretej časti. Oproti predošlým častiam, kde kamera sledovala hrdinov z boku prišiel tretí diel s inováciou – tentokrát sa kamera častokrát dostane aj za chrbát Vášho hrdinu. Všetko ostatné – magická atmosféra, výtvarný štýl a využívanie fyziky zostalo zachované.

Hráči na PC si mohli najnovšie pokračovanie skákačky Trine vychutnávať od 20. augusta tohto roku, kedy vyšla finálna verzia (od 21. apríla bola hra v Early Access prístupe). O konzolovej verzii sa zatiaľ mlčalo, i keď sa dalo očakávať, že skôr, či neskôr dorazí aj tam. Dnes nastal ten deň, kedy si môžu hráči na PS4 zakúpiť Trine 3: The Artifacts of Power cez PlayStation Store. Cena bola stanovená na 21,99 €, hráči s predplatenou službou PS Plus majú na titul menšiu zľavu, takže zaplatia 19,79 €. Hodnotenia oproti prvým dvom dielom klesli, najmä vďaka krátkej hernej dobe, i keď sa recenzenti viac-menej zhodujú, že si najnovšie dobrodružstvo vo svete Trine hráči užijú. Priemer hodnotení na Metacritic v súčasnosti ukazuje 68%. Vydanie hry sprevádza gameplay trailer, na ktorý sa môžete pozrieť nižšie.

 

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Prvé skúsenosti s hrami Martin zaznamenal v podobe napodobeniny NESu, ktorá niesla meno "Mortal Kombat III", ku ktorej bol pribalený cartridge žltej farby s 999 hrami. Medzi nimi sa nachádzali klasiky ako Mario, Duck Hunt, Double Dragon a pod. Neskôr zakotvil pri PC a PlayStatione, ktorého fanúšikom je dodnes. Herná scéna Martina baví aj v súčasnosti, novinky sleduje dennodenne a okrem hier sa venuje fotografovaniu. Od septembra 2016 pôsobí na pozícii šéfredaktora somhrac.sk.

Súvisiace príspevky