Register

A password will be e-mailed to you.

Bývalí vývojári Mass Effectu znovu pripomenuli svoje nové sci-fi RPG Exodus, kde nás lákajú na epické vesmírne dobrodružstvo, ktoré je jednoznačne inšpirované touto kultovou sériou.

V tomto videu sú nám predstavené takzvané zelené svety, čo sú planéty, na ktorých by mohla byť založená kolónia. Samozrejme to však sprevádzajú problémy, na ktoré narazíme až pri prieskume danej planéty. Niektoré z týchto planét sa nás budú snažiť aktívne zabiť. V niektorých prípadoch dokonca zistíte, že sú neobývateľné. Video sa zameriava aj na smrtiace miesta, na ktorých môžeme naraziť nielen na mračná plynu, ale aj obrovskú machovú horu s veľkými ústami a zubami. Vo videu je vidieť loď, ktorá je dosť podobná ikonickej lodi SSV Normandy z Mass Effectu.

Zatiaľ netušíme, kedy hra vyjde, ale Exodus je vo vývoji pre platformy PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S v štúdiu Archetype Entertainment, ktoré v roku 2019 založil James Ohlen. Ten svojho času šéfoval designu Mass Effectu: Andromeda. Do svojho tímu si priviedol okrem iných skúsených programátorov aj Chada Robertsona a Drewa Karpyshyna z Bioware .

Komentuj!