Register

A password will be e-mailed to you.

K nepopulárnym krokom v podobe prepúšťania, respektíve rušenia, ktoré sa v posledných časoch deje až nezdravo často, nakoniec trochu prekvapivo pristúpila aj megakorporácia Microsoft. Tá ukončila činnosť rovno štvorice štúdií patriacich pod Bethesdu, respektíve ZeniMax a kým niekde to dáva väčší zmysel, niekde na prvý pohľad ani nie.

Najväčšiu logiku dáva zavretie štúdií Arkane Austin a Roundhouse Games. Arkane Auistin sa naposledy predviedli nevydareným Redfallom a tak pokračuje iba ich hlavné štúdio a Roundhouse Games ako nástupcovia Human Head Studios zatiaľ dokopy nič neukázali. Ďalším do partie je Alpha Dog Games, ktorí naposledy vyvíjali Mighty Doom pre mobily, ani tam nejde o vyložene šokujúcu správu. Najväčším prekvapením je tak zavretie štúdia Tango Gameworks. Tí majú za sebou viac než kvalitné portfólio a vlaňajší Hi-Fi Rush patril k najpríjemnejším prekvapeniam roka. Prečo teda došlo k tomuto nepopulárnemu kroku?

V tejto chvíli to síce nevieme naisto, no situácia mohla byť podľa všetkého komplikovanejšia. Neznamená to teda nutne, že Microsoft nemá o týchto talentovaných tvorcov či prípadný druhý diel Hi-Fi Rush záujem. Celé to však mohlo naraziť aj na odchod zakladateľa tímu, slávneho Shinjiho Mikamiho. Múdrejší budeme až neskôr, isté je však to, že Microsoft chce – aspoň podľa ich vlastných slov – týmito krokmi prehodnotiť svoj prístup k vývoju hier a zvýšiť do budúcna šancu na úspech, aby sa vyhol vyloženým nezdarom akým bol aj už dnes spomínaný Redfall. Na tom nič nemení ani fakt, že ten bol vo vývoji ešte pred akvizíciou materskej spoločnosti Bethesdy, ZeniMaxu, Microsoftom. Situáciu však ešte budeme určite sledovať.

Komentuj!