Register

A password will be e-mailed to you.

Spoločnosť Sony plánovala odstrániť Helldivers II z ponuky služby Steam, a to až v 177 krajinách sveta. Šlo práve o tie krajiny, kde nie je aktuálne dostupná služba PlayStation Network. Prečo to vydavateľské štúdio plánovalo urobiť? Podľa oficiálnych informácií to bolo z dôvodu toho, že práve účet na PlayStation Network bol po novom vyžadovaný ako podmienka na hranie tejto úspešnej (viď našu recenziu) kooperatívnej strieľačky od štúdia Arrowhead.

Sony však toto svoje kontroverzné rozhodnutie, ktoré viedlo k masívnemu nárastu negatívnych recenzii nielen na Helldivers II, stiahlo s nasledujúcim vysvetlením: “Fanúšikovia hry Helldivers – vypočuli sme si vašu spätnú väzbu na aktualizáciu prepojenia účtu Helldivers II. Aktualizácia zo 6. mája, ktorá by si od 30. mája vyžadovala prepojenie účtov služby Steam a siete PlayStation Network pre nových hráčov a pre súčasných hráčov, sa neuskutoční.”

Napriek tomu však Helldivers II zostáva na Steame negatívne hodnotený a pravdepodobne tomu tak ešte nejaký čas zostane. Ako sme už spomenuli, táto vlna negatívnych hodnotení sa preniesla aj na ďalšie hry od štúdia Arrowhead, predovšetkým na prvý diel Helldivers.

Komentuj!