Register

A password will be e-mailed to you.

Apríl je oficiálne za nami a už sa máme možnosť sústrediť na nové tituly, ktorých sa dočkáme počas mája. Narozdiel od predošlého mesiaca tu tentokrát môžeme povedať, že na obzore je niekoľko zaujímavých kandidátov a pokúsime sa vám opäť predstaviť tie najväčšie. Nájdete medzi nimi aj svojho favorita?

V Rising
Žáner: Survival RPG
Platformy: PC, PS5
Vývojár: Stunlock Studios
Dátum vydania: 8. máj 2024

Po troch rokoch strávených v early access sa V Rising konečne dostáva von vo svojej plnej verzii. V tomto akčnom surival RPG titule sa ujmeme upíra a bude nutné, aby sme bojovali o svoje vlastné prežitie. Vyhýbať sa slnku, získavať silu z krvi. Nakoľko pôjde primárne o otvorený svet, hra sa zameria aj na hľadanie spojencov, ktorí vám na vašej ceste pomôžu ovládnuť svet živých a stať sa večným pánom tvorstva. Hra vychádza už 8. mája, takže si pripravte vaše špicáky.

Homeworld 3
Žáner: Real time stratégia
Platformy: PC
Vývojár: Blackbird Interactive
Dátum vydania: 13. máj 2024

O pozornosť sa v máji hlási aj známa real time stratégia Homeworld už vo svojom treťom pokračovaní. Udalosti sa odohrávajú po víťazstve nad Vaygrom, kde sa Karanovi S’Jetovi podarí otvoriť pravekú hypervesmírnu bránu cez celú galaxiu. Práca na titule začala ešte niekedy v roku 2017 a po veľmi úspešnej crowdfundingovej kampani a niekoľkých odkladoch sa hra konečne dočká svojho vydania. To je naplánované už na 13. mája 2024. Fanúšikovia sci-fi a real time stratégii sa teda majú na čo tešiť.

Men of War II
Žáner: akčná stratégia
Platformy: PC
Vývojár: Best Way
Dátum vydania: 15. máj 2024

Vo svete herných stratégii ešte ostaneme aj s ďalším titulom. Konkrétne ide o pokračovanie akčnej stratégie Men of War. Druhý diel nás zavedie do obdobia druhej svetovej vojny, kde budeme môcť vyskúšať úplne nové jednotky, objaviť nové lokácie a hernú kampaň, ktorá nám podá udalosti priam s historickou presnosťou. Budeme si tak môcť vyskúšať konflikt na oboch stranách vojny a vyskúšať si naše strategické schopnosti v praxi. Už 15. mája.

Senua’s Saga: Hellblade II
Žáner: akčná adventúra
Platformy: PC, Xbox Series X/S
Vývojár: Ninja Theory
Dátum vydania: 21. máj 2024

Pokračovania sa dočká aj úspešná akčná adventúra Hellblade. Pokračuje tak brutálna cesta o prežitie na Islande v čase obdobia vikingov. Hra pokračuje v stopách svojho predchodcu, kde ostanú zachované prvky ako okamžitá smrť, riešenie hlavolamov, runy a skúmanie Senuinho mentálneho zdravia. Rovnako v hre bude zakomponovaný vylepšený bojový systém, ktorý by mal pôsobiť oveľa realistickejšie, než naposledy. Všetko spoznáme už 21. mája 2024.

F1 24
Žáner: pretekárska
Platformy: PC, Xbox Series X/S, Xbox One, PS4, PS5
Vývojár: Codemasters
Dátum vydania: 31. máj 2024

Záver mája bude patriť ale fanúšikom pretekárskych titulov, kde sa budú môcť posadiť do formúl a užiť si na vlastnej koži atmosféru F1. Tohtoročná séria už začala, no budete mať možnosť aj na vašich herných zariadeniach si vyskúšať opäť súperenie veľkých rivalov, a priviesť Maxa Verstappena k jeho ďalšiemu titulu. F1 24 vychádza už 31. mája 2024, tak ešte máte čas, aby ste vaše formule poriadne pripravili v garáži. Lebo až bude na štarte zelená, je čas zvíťaziť.

Toľko teda k najväčším herným titulom, ktorých sa počas mája dočkáme. Samozrejme počítame s tým, že budeme môcť vyskúšať aj veľké množstvo iných hier, ktoré svojimi kvalitami možno aj niektoré tituly z tohto zoznamu prekonajú. Nechajme sa prekvapiť, aký bude výsledok.

Komentuj!