Register

A password will be e-mailed to you.

Ešte behom dňa sme sa dočkali menšieho leaku od IGN, ktorý definitívne potvrdil, že večer bude oficiálne predstavený druhý diel Kingdom Come: Deliverance. A tak sa aj stalo, hoci reálne o tom pochyboval asi málokto.

Druhý diel inak ponesie ten najjednoduchší možný názov, teda Kingdom Come: Deliverance II, ktorý si zrejme vynútil aj vydavateľ Deep Silver. Samotní Warhorse na nej pracujú už 6 rokov a podľa slov jej lídra Dana Vávru sa v nej snažili plne zúžitkovať získané skúsenosti. Údajne si už odskúšali, že koncept funguje a teraz chcú dodať hráčom hru, akú si vysnili pred rokmi, no vtedy na to ešte nemali ani kapacity.

Na Kingdom Come: Deliverance II však pracuje oveľa viac zamestnancov ako tomu boli v prvom dieli. Dvojka, ktorú vyvíja približne 250 členný tím, má byť teda väčšou a epickejšou hrou. Má ponúknuť viac, až 5 hodín, prestrihových cutscén a asi dvojnásobok pôvodnej rozlohy, s čím súvisí aj najväčšie lákadlo a tým je mesto Kutná Hora. Práve v jej oblasti by sa mala odohrávať väčšina príbehu a samotná Kutná Hora má hráčom svojim spracovaním vyraziť dych.

Čo sa týka príbehu, ten má neprekvapivo nadväzovať na prvú časť, no vývojári sa ho snažili poňať tak, aby si ho vedeli užiť aj tí, čo sa tejto značke doposiaľ vyhýbali. Hlavným hrdinom bude znova Jindřich zo Skalice, respektíve Henry (tak ho poznajú hráči v zahraničí), ktorého bude na jeho novom dobrodružstve sprevádzať dobre známy Ján Ptáček. Vrátia sa aj herci, ktorý im prepožičali svoje hlasy, no v tejto súvislosti máme pre nášho hráča mimoriadne pozitívnu správu. Kingdom Come: Deliverance II totiž bude mať od prvého dňa český dabing, čo je určite potešujúce a uspokojí to všetkých, ktorí po tom oficiálnom – neoficiálny vznikol neskôr – volali už v jednotke.

Čo sa týka hrateľnosti, tá sa na prvý pohľad výraznejšie nezmenila, no jednoznačne najvýraznejšími novinkami z pohľadu súbojov bude možnosť používať ako kušu, tak prvotné palné zbrane. Boje majú byť inak ešte prepracovanejšie, kde má mať každá zbraň svoje vlastné špecifiká. Vylepšením prejde aj systém vašich interakcií s okolitým svetom, ktoré majú NPC postavy vnímať ešte citlivejšie ako v minulosti a podľa toho sa k vám budú i správať. Aj druhý diel má inak využívať CryEngine, no jeho modifikovanú verziu a vizuálne by teda titul nemal vyložene sklamať.

Kingdom Come: Deliverance II má každopádne vyjsť ešte v tomto roku, no zatiaľ sme sa nedočkali konkrétneho dátumu. Oznámené bolo iba to, že príde na jeho konci, čo sa môže, pochopiteľne zmeniť a stále môže dôjsť k odkladu na rok 2025. I napriek tomu však platí, že hra je vcelku blízko a fanúšikovia sa zrejme majú na čo tešiť.

Komentuj!