Register

A password will be e-mailed to you.

Napriek tomu, že už dlhšiu dobu je známe, že štúdio CD Projekt RED nebude využívať svoj vlastný REDengine, ktorý sa zrodil počas vývoja Zaklínač 2: Vrahovia kráľov z roku 2011 a v budúcnosti majú využívať Unreal 5 od Epic Games, chce ho štúdio ešte raz a naposledy využiť.

Potom, čo bol REDengine ešte naposledy použitý v minuloročnej expanzii Phantom Liberty pre Cyberpunk 2077, sme sa koncom roka dozvedeli, že jeho skutočnou labutou piesňou budú plnohodnotné módovacie nástroje PC verzie Zaklínača 3. Vývojári už teraz začínajú s testovaním nástrojov, ktoré prebehne na Steame. Vďaka tomu tu máme nielen prvé screenshoty, ktoré sa objavili na produktovej stránke nástrojov, ale aj oficiálny názov REDkit, pod ktorým boli dostupné už veľmi rozsiahle a flexibilné módovacie nástroje pre Zaklínača 2.

REDkit má byť každopádne používaný nielen na tvorbu, ale aj na inštaláciu modifikácií, ktoré bude možné zdieľať cez web Nexus Mods. Novinkou je, že na Steame nebude chýbať ani podpora Steam Workshopu. Tí, ktorí si kúpili Zaklínača 3 cez GOG, alebo Epic Games Store tak musia na možnosť využívať Steam Workshop zabudnúť. Všeobecne ale platí, že samotný REDkit bude k dispozícii zadarmo pre všetkých PC hráčov, a to niekedy počas tohto roku.

Komentuj!