Register

A password will be e-mailed to you.

Herný rok sa nám už rozbehol na všetky smery a preto každý týždeň vyjde väčší alebo menší projekt. Práve v týchto dňoch sa na jednu z našich herných platforiem dostal atraktívna záležitosť s názvom The Thaumaturge. Pripomína nám ho launch trailer.

Ak vám titul štúdia Fool’s Theory unikal, môžeme zmieniť, že ide o izometricky videné RPG zasadené do Poľska roku 1905. Čo sa týka hrateľnosti, dá sa hovoriť o akejsi detektívke. Častokrát vyšetrujete rôzne nadprirodzené zločiny, vypočúvate svedkov a spájate si jednotlivé súvislosti. Stále pritom balansujete na pomedzí fantasy sveta a ozajstnej reality bez prítomnosti najohyzdnejších bytostí. Prítomné je aj rozhodovanie sa v rámci príbehu, ktorý ovplyvňuje naratívnu líniu. Do akej veľkej mieri? To už si budete musieť zistiť sami počas vlastného prechodu hrou.

Recenzie sa pohybujú okolo sedmičky. Zahraničné portály chvália primárne príbeh a zasadenie, avšak tvrdia, že voice-acting miestami nepôsobí úplne profesionálne. Takisto ťahové súbojové sekvencie podľa všetkého neponúkajú dostatočnú výzvu, kde výnimkou sú iba strety s bossmi. Tých je ale málo.

Počin The Thaumaturge je aktuálne dostupný na osobných počítačoch a to ako prostredníctvom Steamu, tak aj Epic Games Store. Na konzolové verzie (v pláne je PlayStation 5, Xbox Series S, Xbox Series X) si ešte nejakú dobu počkáme. Eventuálne však majú doraziť.

Komentuj!