Register

A password will be e-mailed to you.

Novinka od bývalých vývojárov z Bioware konečne opustila fázu vývoja a v rámci Early Access oficiálne vyšla. K tomu nám tvorcovia sprostredkovali tradičný launch trailer plný atraktívnych scenérií a fascinujúcich bytostí prítomných v hre.

Fakt, že na titule pracujú originálni Bioware autori spôsobil značné očakávania prameniace z kultovej tvorby tohto (kedysi fantastického) autorského zoskupenia. Ak by za Nightingale nestál podobne silný tieň, je dosť pravdepodobné, že by táto záležitosť prešla pod radarom mnohých.

Práve preto ho však sledovalo množstvo fanúšikov čakajúcich špičkovú kvalitu. Dostavila sa? Na nejaké striktné verdikty je, samozrejme, priskoro, avšak akýsi počiatočný obrázok sa už formuje.

Hodnotenia na Steame sú aktuálne jemne nad priemerom. Niektorých tento survival koncept výrazne baví, pochvaľujú si zaujímavý svet, ďalší však kritizujú drobnejšie nedostatky spojené s craftingom a inými hernými mechanikami. Recenzie však spomínajú aj monotónnosť a nedostatok obsahu. Je otázne ako veľmi budú aktuálne vývojári na projekte pracovať, no zjavne majú k dispozícii množstvo hráčskych poznámok.

Bolo však oznámené, že plánujú ročný Early Access, počas ktorého by sa mal projekt dostať do plnohodnotného a stabilného stavu. Uvidíme či mu počas tejto periódy budú hráči venovať svoj čas. Koniec koncov, žánrová konkurencia je neúprosná a na každý projekt s potenciálom nájdete päticu obdobných (častokrát ešte kvalitnejších) hier.

Komentuj!