Register

A password will be e-mailed to you.

Menšie videoherné projekty majú častokrát možnosť vydať sa originálnejšou cestou ako najzásadnejšie AAA tituly. Tie sa ostatne musia takpovediac trafiť do ideálneho mainstreamu, nakoľko pri počinoch za stovky miliónov dolárov si nemôžete úplne dovoliť prísť so záležitosťou, ktorá by prípadne mohla zlyhať (česť výnimkám ako Death Stranding Hidea Kojimu). Takýmto unikátom bol aj hit minulého roka Hi-Fi Rush. Táto pôvodná exkluzivita spoločnosti Microsoft onedlho dorazí na konkurenčnú platformu.

Áno, boj konzol stále pokračuje, avšak pravidlá hry sa mierne zmenili. Ešte pred asi dekádou by sme si len ťažko predstavili, že budú veľké projekty masovo vydávané v rámci predplatného Game Pass, prípadne, že japonské Sony expanduje i na PC trh. Každopádne, priemysel sa rozvíja a spolu s ním jednotliví hráči prispôsobujú svoje kroky. To je ostatne dôvod prečo sa hudobná adventúra s výborným bojovým systémom pozrie za brány osobných počítačov a platformy Xbox Series. Ide o pomerne nevídaný krok, avšak práve tento počin (spolu s ďalšími tromi) bude prvou zásadnejšou lastovičkou vstupujúcou na doposiaľ nepreskúmaný trh.

Uvidíme, čo to bude znamenať pre budúcnosť ďalších exkluzívny hier z produkcie Microsoftu. Je možné, že sa viaceré záležitosti po určitom čase dostanú aj na PlayStation či Nintendo. Potvrdené to ale, pochopiteľne, nie je, keďže postoj predstaviteľov spoločnosti je taký, že si chcú i naďalej udržiavať unikátne hry. To nasvedčuje aj fakt, že niektorí vývojári jasne prehlásili, že zástupcovia obrovskej firmy v podstate zrušili mnohé plánované PlayStation verzie väčších projektov.

Napriek tomu ale budeme tu a tam vídať tituly, ktoré po Xbox a PC exkluzívnosti vyjdú na poli ďalších herných zariadení tvoriacich herný ekosystém. Hi-Fi Rush teda vyjde na PlayStation 5 už 18. marca 2024. Ak vás pritom zaujíma komplexnejší pohľad na túto akčnú adventúru, dávame do pozornosti našu dobovú recenziu.

Komentuj!