Register

A password will be e-mailed to you.

Ak si predstavíte FOAMSTARS od Square Enix, asi vám napadne Splatoon od Nintenda. Titul na prvý pohľad pripomína veselú akciu plnú farieb od Nintenda, no to nutne nemusí byť na škodu. Dôležité je, že dojmy, ktoré vznikli na základe osobnej skúsenosti s hrou sú pozitívne, čo pre FOAMSTARS platí. O kvalite a zábavnosti výsledného produktu sa ostatne budeme môcť presvedčiť už čoskoro, keďže hra dostala dátum vydania.

Penová párty odštartuje 6. februára na PS5|PS4, keďže hra bude súčasťou predplatného PS Plus, ako jedna z trojice hier, ktoré bývajú dostupné už od základného Essential variantu. Podobne štartoval aj hit Rocket League, ktorý sa do dnešného dňa teší solídnej popularite, no je otázne, či sa podobný kúsok podarí aj FOAMSTARS. K dispozícii budú tri režimy – Smash the Star, Happy Bath Survival a Rubber Duck Party. K dizpozícii budú ako singleplayerové, tak i kooperačné misie, chýbať nebude ani Season Pass na získanie nových kozmetických predmetov.

Podpora od Square Enix bude trvať minimálne jeden rok, pričom prvá sezóna začne v marci. Okrem sezónneho exkluzívneho obsahu a skinov dorazia počas roka aj ďalšie postavy, mapy a režimy. Ak by ste si hru chceli zahrať mimo PlayStationu, nateraz si budete musieť nechať zájsť chuť, o iných platformách zatiaľ zmienka nepadla. Na základe predošlých skúseností s exkluzivitou Square Enix hier na PlayStatione však minimálne po dobu šiestich mesiacov asi titul inde neuvidíme, no pri multiplayerovej hre bude dodatočné vydanie trochu zvláštne, najmä ak nebude chýbať cross-platform hranie. Square Enix ďalej potvrdila, že v hre bude prítomný aj obsah vygenerovaný umelou inteligenciou skrz Midjourney, no podľa producenta Kosuke Okataniho má ísť iba o 0.01% z celkového obsahu. Každopádne, na hru sa bližšie pozrieme po vydaní. K dizpozícii bude, pochopiteľne, aj mimo predplatného PS Plus, a to za 29.99€.

Komentuj!