Register

A password will be e-mailed to you.

Rok 2023 je úspešne za nami, a my už nedočkavo pozeráme, aké hry nám prinesie nový rok 2024. Prvé hry síce vychádzajú až v jeho polovici, no už teraz môžeme povedať, že tu máme niekoľko horúcich kandidátov, ktorí by mohli priniesť solídne herné zážitky. Poďme si ich teda bližšie predstaviť.

Prince of Persia: The Lost Crown
Žáner: Akčná adventúra
Platformy: PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series S/X
Vývojár: Ubisoft
Dátum vydania: 18. január 2024

Po skoro 14 rokoch sa na scénu vracia známa herná séria, ktorá tu s nami bola už od roku 1989 a ktorú pôvodne predstavil vývojár Jordan Mechner. Od roku 2003 značka skončila pod hlavičkou spoločnosti Ubisoft, ktorí sa postarali aj o túto januárovú novinku. Príbeh má tentokrát nového hrdinu Sargona, ktorý bude musieť využiť všetky svoje talenty, aby zachránil uväzneného princa Ghassana. Bude toho musieť veľa preskákať, prešmyknúť sa pomedzi nebezpečné nástrahy a postaviť sa nepriateľom so svojimi dvomi scimitarmi. Hra je na rozdiel od svojich predchodcov postavená ako 2,5D platformová adventúra s veľkou dávkou akcie, čím sa viac podobá na svojich starších predchodcov, než moderné variácie.

The Last of Us Part II Remastered
Žáner: Akčná adventúra
Platformy: Playstation 5
Vývojár: Naughty Dog
Dátum vydania: 19. január 2024

Potom ako sa remasteru dočkalo pôvodné The Last of Us, bolo len otázkou času, kedy sa rovnakého osudu dočká aj jeho pokračovanie z roku 2020. Budeme si tak opäť môcť prežiť na vlastnej koži pokračovanie jednej z najvýraznejších hier v histórii a na vlastnej koži pocítiť, aké dôsledky budú mať naše činy. Okrem vylepšenej grafiky, kratšieho načítavania a kvalitnejšieho audia sa do hry majú dostať aj levely, ktoré sme predtým nevideli, nový survival mód s názvom No Return, niekoľko nových outfitov a nakoniec ešte aj audiokomentár tvorcov.

V niektorých regiónoch bude dostupná aj limitovaná SteelBook edícia, ktorá je určená pre najväčších fanúšikov, v ktorej sa dočkajú zberateľských kariet, výšivkou a niekoľkých odznakov. Remaster vychádza už 19. januára 2024.

Graven
Žáner: FPS
Platformy: PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series S/X
Vývojár: Slipgate Ironworks
Dátum vydania: 23. január 2024

Zaujímavým titulom na obzore je aj akčné FPS Graven, ktoré z trailerov skutočne pôsobí ako návrat do deväťdesiatych rokov. Hra, ktorá svojim vizuálom pripomína staré akčné tituly ako Blood alebo Heretic však môže byť veľkým lákadlom pre fanúšikov old school FPS žánru. Dostávate sa do role silne veriaceho kňaza, ktorý je poslaný do exilu. Po tom, ako cudzinec prepraví na druhý breh vo svojej loďke, dostane záhadnú palicu a knihu. Vydáva sa následne na misiu, v ktorej sa bude musieť postaviť veľkej dávke nebezpečných nepriateľov. Rovnako však na ceste môže stretnúť aj priateľov, ktorí mu budú vedieť na jeho ceste pomôcť. Aspoň formou získania nových účinných kúziel proti silnejším nepriateľom. Ako to celé dopadne sa dozvieme už 23. januára 2024.

Like a Dragon: Infinite Wealth
Žáner: RPG
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series S/X
Vývojár: Ryu Ga Gotoku Studio
Dátum vydania: 26. január 2024

Pokračovania sa v januári dočká aj séria Like a Dragon, ktorá vo svojom najnovšom titule Infinite Wealth presúva našich hrdinov Ichibana a Kyriuho na Honolulu. kde Ichibana sa snaží nájsť svoju biologickú matku, o ktorej si myslel, že dávno zomrela. To však nebude jediné miesto, kde sa bude dej príbehu odohrávať. Podobne ako naposledy aj tentokrát sa bude primárne váš príbeh odvíjať od toho, aké rozhodnutia urobíte, aké práce sa rozhodnete prijať, a následne aké schopnosti si odblokujete. Tie totiž primárne určujú váš herný štýl.

Nebudú chýbať ani obľúbené minihry ako karaoke, šípky a mahjong, no pripavené sú aj novinky ako napríklad “crazy delivery”, v ktorej budete musieť čo najrýchlejšie doručiť na správnu adresu jedlo alebo “Sujimon battle”, ktorý je paródiou na hernú sériu Pokémon. Viac sa však dozvieme 26. januára 2024.

Tekken 8
Žáner: Bojová
Platformy: PC, PlayStation 5 a Xbox Series S/X
Vývojár: Bandai Namco Studios, Arika
Dátum vydania: 26. január 2024

A na záver ešte nemôžeme samozrejme opomenúť ani návrat populárnej bojovej série Tekken. Vo svojom ôsmom pokračovaní sa opäť budete môcť pustiť do akcie a rozdať niekoľko kopancov a úderov päsťami svojim protivníkov. Podľa autorov má hra dokonca odmeňovať proaktívnejších hráčov, ktorí sa neboja ísť viac do boja, narozdiel od tých, ktorí sa primárne zameriavajú na svoju obranu. Do hry vstupuje aj nový systém s názvom “Heat”, ktorý nezabezpečuje len silnejšie údery a nové útoky, no rovnako vie aj zmeniť niektoré útoky jednotlivých postáv za silnejšie. Záleží už len na tom, ako výrazne si budete vedieť naplniť váš “heat bar”.

Čo sa príbehu týka, hra sa odohráva 6 mesiacov po udalostiach z predošlého titulu a bude na nás čakať finálny súboj medzi otcom a synom. Kazuya Mishima a Jin Kazama sa tak postavia proti sebe, aby skončilo obdobie chaosu. Ako to dopadne? Uvidíme už 26. januára 2024.

Zdá sa teda, že v novom roku na nás už čaká niekoľko zaujímavých herných titulov. Naša pozornosť sa bude samozrejme zameriavať aj na mnohé menšie, ktoré počas roka vyjdu. Veríme, že rok 2024 bude rovnako kvalitný a nabitý silnými titulmi tak, ako bol ten minulý, uvidíme čoho všetkého sa behom nasledujúcich mesiacov dočkáme a o všetkom vás budeme priebežne informovať.

Komentuj!