Register

A password will be e-mailed to you.

Black Friday máme za sebou, hoci niektoré obchody ešte nechávajú zľavy v platnosti. Týka sa to aj PlayStationu, ktorého Black Friday zľavy v kamenných obchodoch a e-shopoch ešte stále trvajú. V zľave sú nielen konzoly, ale aj hry a príslušenstvo, takže ak chcete kúpiť niekomu darček na Vianoce súvisiaci s PlayStationom, je na to ideálna doba. Na PlayStation Store však už začal nový výpredaj s názvom End of Year, ktorý prináša stovky výhodných ponúk. Okrem toho ešte stále prebieha aj PlayStation Indies výpredaj, kde taktiež nechýbajú zaujímavé ponuky.

Pochopiteľne, nebudeme tu riešiť cenu každého zľavneného titulu (výhodnejšie sa aktuálne dá zakúpiť takmer 3000 položiek v End of Year výpredaji, PlayStation Indies ponúka ďalšiu tisícku), to už bude na vás, no môžeme sa spoločne pozrieť na niektoré zaujímavé kúsky, obzvlášť tie, ktoré vyšli v dohľadnej minulosti.

Športovcov môže zaujať EA SPORTS FC™ 24 Ultimate Edition, ktorá z pôvodných 109.99€ klesla na 54.99€, čo je solídna zľava, obzvlášť keď je štandardná edícia vo fyzickej podobe iba o niekoľko € lacnejšia. V rovnakej zľave je aj NHL® 24 X-Factor Edition, takže ak máte radi skôr hokej a túžite aj po dodatočných bonusoch, akcia sa môže hodiť (fyzické kópie štandardnej edície však začínajú na circa 38€, na to treba myslieť). Ak máte radi souls-like, určite neprehliadnite Remnant II, ktorý v Deluxe edícii aktuálne stojí 38.99€ (35.99€ ak máte PS Plus). Niektoré obchody aktuálne predávajú fyzické kópie štandardnej edície za necelých 38€, no ak k tomu pripočítate poštovné, cenu v PS Store prekročíte.

Majiteľov PS Plus môže zaujať aj A Plague Tale Bundle za 39.99€, ktorý obsahuje ako A Plague Tale: Innocence, tak aj pokračovanie A Plague Tale: Requiem. Pokiaľ PS Plus nemáte, cena je 47.99€, čo sa neoplatí, hoci v súčte ceny fyzických kópií oboch dielov pre PS5 atakujú cenu 55€. Lovci príšer môžu využiť výhodnú cenu na Monster Hunter Rise za 19.99€, no ja by som si v prípadne záujmu priplatil za bundle s veľkým rozšírením Sunbreak, ktorý vyjde na 29.99€.

Za 44.99€ je k dispozícii aj Deluxe edícia Dead Island 2, ktorá však neobsahuje Expansion Pass, ten sa dá kúpiť samostatne za 22.49€, čo dohromady predstavuje sumu 67.48€. Ak by sme to porovnali s cenou Gold Edície, ktorá by navyše ponúkla iba Pulp Weapons Pack, tá je 89.99€. V takom prípade už je zľava predsa len lepšia. Ideálne však v prípade záujmu o hru urobíte ak si kúpite fyzickú kópiu za necelých 35€, k tomu Expansion Pass a hoci nedostanete Character Pack 1 – Silver Star Jacob, Character Pack 2 – Cyber Slayer Amy a Gold Weapons Pack, no ušetríte 10€, ktoré možno využiť na niečo iné.

Ak hrávate Dead by Daylight a chceli ste si zakúpiť nejaký dodatočný obsah, i ten je teraz v zľave, takže to nepremeškajte. Akcie síce nie sú až také vysoké, no dodatočného obsahuje je veľmi veľa, takže pri väčšom nákupe určite ušetríte solídnu sumu. Samotná hra je za 14.99€, no pokiaľ máte PS Plus Extra/Premium, nájdete ju v katalógu dostupných hier. Pri hororoch ešte zostaneme, nakoľko sa výhodnejšie dá zakúpiť aj zmodernizovaný Slender: The Arrival, a to za 13.99€. Stará PS4 verzia je aktuálne za 1.99€, takže ak netúžite po novinkách a máte v pláne doplniť si do položky odohraných titulov túto kultovku, môžete tak učiniť “za babku”. Aj tohtoročný solídny horor Ad Infinitum možno zakúpiť výhodnejšie, konkrétne za 27.99€ bez PS Plus, za 25.99€ ak PS Plus máte.

Cenu 26.24€ nájdete pri Daymare: 1994 Sandcastle, čo je prequel k Daymare: 1998, ktorý pôvodne vznikal ako fanúšikovský remake Resident Evil 2. V prípade oboch posledných dvoch tipoch sú fyzické kópie pre PS5 drahšie. Zaujať môže aj položka s názvom Lovecraftian Bundle obsahujúca The Sinking City (iba PS5 verzia) a Sherlock Holmes The Awakened (PS4/PS5) za 19.99€. Ušetriť možno aj na reimaginácii Layers of Fear, pri ktorej aktuálne svieti cena 22.49€. Priaznivci retro hororov môžu siahnuť po výborne hodnotenom kúsku Stay Out of the House za 14.39€ bez PS Plus, výhodnejšie však s PS Plus za 10.79€. Amnesia: The Bunker vás môže aktuálne desiť lacnejšie než obvykle, cena totiž klesla z 24.99€ na 17.49€/16.24€. Hráči veľmi kladne hodnotia aj menej známy The Tartarus Key, v prípade ktorého klesla cena na 13.99€.

V žánri metroidvania stojí za pozornosť Blasphemous + Blasphemous 2 Bundle za 33.74€, obe hry dostanete iba o necelé 4€ drahšie, než fyzickú kópiu samostatného druhého dielu, čo sa oplatí. Ušetriť možno aj na novinke The Invincible, zľava 15% upravila cenovku na 25.49€. Fyzická kópia je o zhruba 3€ drahšia, no na druhej strane ju môžete po prejdení predať, ak teda patríte medzi tento druh zákazníkov.

V akcii je aj Like a Dragon: Ishin!, suma 29.99€ vyrovnáva cenu fyzickej kópie, takže je na vás, čo uprednostňujete. Za 59.99€ možno získať Atomic Heart v Gold edícii, ktorá okrem samotnej hry prináša aj Atomic Pass zahŕňajúci prístup k DLC. Základná hra na blu-ray disku stojí necelých 50€, no tá bonusový obsah neponúkne. Zľava pristála aj na Hogwarts Legacy, konkrétne v prípade Digital Deluxe edície, ktprú možno zakúpiť za 50.99€. Ak ste titul ešte nehrali a chcete kompletný zážitok, asi ide o dobrú voľbu, hoci štandardná edícia je už k dispozícii za menej ako 40€ na fyzickom nosiči.

Rozhodne nevyužite zľavu na Quantum Error, ani 25% zľava neospravedlňuje biednu kvalitu tohoto počinu, ktorý sa vraj radí medzi to najhoršie, čo tento rok vzniklo, takže v tomto prípade pozor. Ani priaznivci U.F.O. tematiky by nemali otvoriť svoju peňaženku, hoci Greyhill Incident aktuálne možno kúpiť lacnejšie než zvyčajne. Nejde totiž o dobrú hru, možnosť uvažovať nastane iba ak cena klesne pod 5€. Ani akcia na The Lord of the Rings: Gollum nie je niečo, čo chcete využiť, obzvlášť keď fyzická kópia stojí ešte menej.

Tento prehľad niektorých zliav, pochopiteľne, neprináša zoznam všetkých akcií, no je na vás, aby ste si ponuku v PS Store poriadne prehliadli. Okrem hier sú totiž k dispozícii aj rozšírenia, rôzne in-game bonusy a podobne. Hor sa do nakupovania, avšak s rozvahou, niektoré ponuky sú naozaj výhodné.

Komentuj!