Register

A password will be e-mailed to you.

Už tento mesiac bude možné streamovať natívne PS5 verzie hier, oznámila divízia PlayStation na PlayStation.Blog. Pôjde o nový bonus určený predplatiteľom PS Plus Premium, takže ak máte nižšie varianty predplatného, nebude sa vás táto správa týkať.

V Európe sa dočkáme 23. októbra, no prvé dojmy z fungovania určite dorazia skôr, pretože v Japonsku sa hráči dočkajú už 17. októbra. Streamovať bude možné ako základnú hru tak aj jej DLC či prídavky, podporované budú rozlíšenia 4K, 1440p, 1080p a 720p so 60 FPS a výstupom SDR alebo HDR a zaostávať nebude ani audio, keďže dôjde na podporu všetkých zvukových možností systému PS5, vrátane 5.1 a 7.1 kanálového zvuku, ako aj technológie Tempest 3D Audiotech.

Zatiaľ nevieme, ktoré všetky hry budú podporované pri spustení streamovania, no má ísť o stovky titulov. V podstave by však malo byť možné streamovať každú PS5 hru v katalógu PS Plus Premium. V článku sa uvádzajú príklady Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Ghost of Tsushima, Mortal Kombat 11 a Saints Row IV. Ak však máte zakúpené tituly ako Resident Evil 4 alebo Dead Island 2, aj tie by malo byť možné streamovať. Zmienka padla aj na Genshin Impact, Fall Guys a Fortnite, no i trial verzie hier Hogwarts Legacy, The Witcher 3: Wild Hunt a The Calisto Protocol. Hier by v každom prípade malo byť dosť a ak máte dobrý internet, odpadne vám nutnosť tituly inštalovať.

Zdroj: PlayStation.Blog

Komentuj!