Register

A password will be e-mailed to you.

Hororová adventúra so survival prvkami od nemeckého štúdia Hekate pod názvom Ad Infinitum vyšla len nedávno, konkrétne 14. septembra 2023, ale hneď zaujala moju pozornosť. Okrem pripravovanej recenzie som sa rozhodol vytvoriť aj slovenský preklad pod hlavičkou spriateleného tímu lokalizácie.sk.

V Ad Infinitum sa prelínajú udalosti zo zákopov prvej svetovej vojny a obdobia tesne po jej skončení. Hlavným hrdinom je mladý nemecký vojak, príslušník významnej nemeckej rodiny so šľachtickými koreňmi, ktorý po návrate z frontových zákopov zažíva traumu a ocitá sa na hranici medzi nočnými morami a realitou. Každú noc ho sprevádzajú halucinácie plné desivých bytostí, smrtiacich pascí a záhad. Z indícií, ktoré nachádza vo svojom rozľahlom rodinnom sídle, dokonca vyplýva, že na západnom fronte padol spoločne so svojím bratom.

Po stránke hrateľnosti ide o klasickú adventúru z pohľadu prvej osoby s nutnosťou riešiť občasné hádanky, vyhýbať sa príšerám a využívať jednoduchý inventár, pričom je k dispozícii aj denník. Textu je tu pomerne dosť, a to najmä vďaka početným listom a denníkom, ale preklad postupuje svižne. Ako dôkaz ponúkam zopár obrázkov z už preložených častí hry:

Po technickej stránke mi s textami znova pomohol MixerX (Mário Csaplár), takže mi nič nebráni v prekladaní. Postup samotnej lokalizácie môžete sledovať na karte projektu, ktorá je pravidelne aktualizovaná, pričom ešte tento týždeň by som rád dokončil aj recenziu.

Komentuj!