Register

A password will be e-mailed to you.

Koncom januára sme sa dočkali oživenia sci-fi survival hororu Dead Space. Po toľkých rokoch by sme si síce zaslúžili pokračovanie a možno aj ukončenie série, no štúdio Motive nám prinieslo remake prvého dielu. Mohlo by sa zdať, že daná hra je už okukaná a hráčov veľmi nezaujme, no v tomto prípade sa tak nestalo a titul si vyslúžil veľmi pozitívne hodnotenia od recenzentov ako aj hráčskej komunity.

Pôvodný Dead Space vyšiel v našich končinách s oficiálnym prekladom. Rovnaké šťastie však už nemali jeho dva pokračovania a tak pri tomto remaku bola viac ako mizivá šanca, že obdrží profesionálnu lokalizáciu. Našťastie, máme v našich končinách viacero nadšencov, ktorí radi vidia kvalitné hry v zrozumiteľnom jazyku. Po prvýkrát v rámci tejto série sa začalo na prácach na slovenskej lokalizácii.

Prekladu sa ujal slovenský prekladateľský tím lokalizácie.sk. O technickú stránku prekladu, korektúry a testovanie sa postaral MixerX a o samotný preklad Gaunt. Po niekoľkých mesiacoch práce máte možnosť zavítať na USG Ishimuru, ktorej priestory sú lokalizované do slovenčiny a zároveň aj všetky ostatné herné texty. Veríme, že vám slovenčina spríjemní hranie tohto nervy drásajúceho hororu, ktorý sa vám zaryje poriadne hlboko pod kožu. Ak ste o remaku doteraz nepočuli, prečítajte si našu recenziu.

Komentuj!