Register

A password will be e-mailed to you.

Už je to nejaký ten piatok, kedy sme sa dočkali plnohodnotného a veľkého titulu z animovaného sveta South Park. Aktuálne sa ale situácia javí tak, že predsa len (konečne) na niečo podobné dôjde. Bol totiž ohlásený titul nesúci názov ikonického seriálového univerza, pričom za tým láka na takzvaný Snow Day, čiže snežný deň.

Áno, prichádzajúci počin sa bude odohrávať počas snežného dňa. Ostatne, to je najdôležitejší deň v živote ktoréhokoľvek chlapca (aspoň podľa Cartmana). Má ísť pritom o kooperačnú záležitosť, v ktorej budete počas zmieneného dňa bojovať v zasnežených uliciach ústredného mestečka. Úvodný trailer toho príliš veľa neprezrádza, avšak aspoň vieme, že má ísť o 3D projekt odohrávajúci sa v reálnom čase.

V prípade, že ste sa tešili na ďalšiu taktickú záležitosť, ktorá by podnietila vášho strategického ducha, musíme vás sklamať. Momentálne to vyzerá, že Snow Day! bude viac inklinovať k tradičnému prístupu k súbojom a tým pádom bude dynamický, svižný a omnoho akčnejší.

Kedy teda môžeme projekt očakávať? Nie je to úplne jednoduché, no aspoň orientačného dátumu sme sa dočkali. South Park: Snow Day! má vyjsť v priebehu nadchádzajúceho kalendárneho obdobia. Ideálne by bolo ak by vyšiel chvíľu po Vianociach, prípadne rovno počas nich. Každopádne, z projektu sa budú môcť tešiť majitelia konzol PlayStation 5, Xbox Series S, Xbox Series X i Nintenda Switch. Samozrejme, vynechané nebudú ani osobné počítače.

Komentuj!