Register

A password will be e-mailed to you.

Šestnásta finálna fantázia sa k nám nezadržateľne blíži a čoskoro otvorí brány svojho veľkolepého dobrodružstva. Presnejšie, už dvadsiateho druhého júna 2023 sa vlastníci konzol PlayStation 5 dočkajú tohto prírastku, ktorý bude zasadený do temnejšie pôsobiaceho stredoveku s nadprirodzenými prvkami. S týmto faktom je spojená aj aktívnejšia marketingová propagácia. Portál IGN nám ponúkol video z prechodu temnou kobkou.

Takmer dvadsať minút trvajúce video sa skladá z prechodu pomerne tmavou (no adekvátne atmosférickou) oblasťou a dynamických súbojov, ktoré sú miestami kvôli kvantite prítomných efektov značne chaotické a neprehľadné.

Napriek tomu vidieť, že súbojový systém má svoju logiku i pravidlá. A vzhľadom k tomu, že vychádza najprv na terajších konzolách PlayStation spoločnosti Sony, efektívne využije aj potenciál ovládača DualSense alebo DualSense Edge i jeho haptickú odovzu.

Protivníkov je evidentne dostatok a rovnako aj prostriedkov (chladných zbraní či mágie), ktoré využijete na ich likvidáciu. Prechod kobkou po nejakej dobe síce pôsobí pomerne monotónne, avšak je pravdepodobné, že takúto hrateľnosť budú vyvažovať tradičné príbehové momenty s filmovými sekvenciami a vedľajšími aktivitami.

Áno, Final Fantasy XVI bude (s najväčšou pravdepodobnosťou) výborným titulom, ktorý značku vráti na jej právoplatné miesto kráľa mainstreamového JRPG žánru. Budete do počinu investovať svoj čas alebo vás zrovna táto séria míňa rozsiahlym oblúkom ako zo štvrtého John Wicka?

Komentuj!