Register

A password will be e-mailed to you.

Indie tvorba vždy patrila medzi experimentálnu a spravidla sa v nej do dnešných dní objavujú riskantnejšie projekty s menším rozpočtom, no o to väčšími (nie vždy) ambíciami. To potvrdzuje i atypický projekt A Painter’s Tale: Curon, 1950, ktorý po dvoch rokoch dorazil na konzoly všetkého druhu.

Titul sa skraja kalendárneho obdobia 2021 pozrel na osobné počítače, kde ho mnoho ľudí, logicky, prehliadlo, avšak hŕstka hráčov, ktorá sa k nemu dostala, hovorila o veľmi solídnej adventúre s príjemnou naratívnou líniou a špecifickou vizuálnou stránkou kombinujúcou reality a akúsi lacnejšiu verziu kockového Minecraftu.

Ukážka sprevádzajúca konzolový release sľubuje mysterióznu atmosféru točiacu sa okolo jednej záhady ako aj istým spôsobom detektívnu hrateľnosť ako z klasických point and click hier, ktoré sú dnes už vymretým štýlom (kedysi tak populárnym). Pokiaľ vás niečo podobné zaujíma, určite dajte maliarovmu príbehu šancu. Je totiž dosť pravdepodobné, že takéto rozhodnutie neoľutujete (samozrejme, ako žánrový fanúšik).

Majte ale na pamäti, že ide o kratší projekt, ktorý pokoríte do niekoľkých hodín (niektorí aj rýchlejšie). Nemali by ste očakávať veľký projekt s desiatkami hodín hrateľnosti. Tomu ale odpovedá aj cenovka 6,99 €. Titul je pritom dostupný na konzolách PlayStation 4, PlayStation 5, Nintende Switch, Xbox One, Xbox Series X i Xbox Series S.

Komentuj!