Register

A password will be e-mailed to you.

Prichádzajúci prírastok do početnej vražednej ságy z produkcie Ubisoftu bol pomerne dlhú dobu zahalený rúchom tajomstva a v podstate nič sme o ňom nevedeli. Odhalenie gameplay predstavenia však bolo iba otázkou času, ktorá bola konečne zodpovedná. Mirage totiž dostal viac ako dve minúty trvajúcu hrateľnosť. Naplnila fanúšikovské očakávania alebo skôr za nimi zaostala?

Aktuálne to pôsobí tak, že pôjde o menší projekt ako predchádzajúce kolosy, ktoré sa priklonili k RPG prvkom. To je pre mnohých iba dobre, pretože minulé diely prišli s naozaj gigantickými otvorenými svetmi, ktoré zabrali niekoľko desiatok ak nie rovno stoviek hodín.

Mirage je v tomto ohľade spiatočnícky a predsa len bude umiernenejší. Je zrejmé, že zakrádanie sa i priame súboje budú centrom hrateľnosti. Oba aspekty uvidíme v pomerne celistvých útržkoch, no treba zdôrazniť, že nejde o nezostrihaný gampelay, takže objektívnejší obrázok si budeme môcť urobiť až po obdobnom odhalení. Napriek tomu počinu nechýba exotika, atraktívne kulisy ani zaujímavý nádych prameniaci z kombinácie všetkého zmieneného.

Hoci chýri cestovali svetom a tvrdili, že Mirage vyjde tento rok, oficiálne sme to potvrdené nemali. Aj tento fakt sa s gameplay trailerom zmenil. Hra vyjde dvanásteho októbra 2023 a to na platformách PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, cloudovej službe Amazon Luna i osobných počítačoch.

Komentuj!