Register

A password will be e-mailed to you.

Zastúpenie PlayStationu oznámilo, že divízia PlayStation Studios má nového člena. Tento raz padla voľba na Firewalk Studios. Tím sídliaci v Bellevue v štáte Washington vznikol v roku 2018, pričom v roku 2021 bolo oznámené, že Firewalk Studios (vtedy patriaci pod ProbablyMonsters) chystajú v spolupráci so Sony Interactive Entertainment úplne nový AAA multiplayerový počin. Táto spolupráca však, očividne, prerástla v niečo viac.

Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios, prostredníctvom príspevku na PlayStation.Blog uviedol nasledovné:

S radosťou oznamujem, že sme rozšírili naše vzťahy so spoločnosťou Firewalk Studios a s radosťou ju vítame v PlayStation Studios. Firewalk je domovom pozoruhodne talentovaného tímu tvorcov, ktorí uviedli na trh niektoré z najslávnejších herných zážitkov a už teraz usilovne pracujú na svojej prvej originálnej AAA hre pre viacerých hráčov pre PlayStation.

Od ohlásenia nášho vydavateľského partnerstva s ProbablyMonsters a Firewalk v roku 2021 na nás naďalej robia dojem ambície tímu vytvoriť modernú hru pre viacerých hráčov, ktorá spája hráčov novými a inovatívnymi spôsobmi. Štúdio zdieľa našu vášeň pre vytváranie inšpiratívnych svetov podložených výnimočnou hrateľnosťou a my chceme do ich misie naďalej investovať. Tešíme sa, že Firewalk prinesie do štúdia PlayStation svoje technické a kreatívne skúsenosti, ktoré pomôžu rozvíjať naše ambície na poli live service služieb a priniesť hráčom niečo skutočne výnimočné.

Hoci od oznámenia spolupráce ubehli už dva roky, o pripravovanom počine sme sa nedozvedeli nič nové a ani konkrétne. Až čas ukáže, aký titul tím pripravuje a či naozaj prinesie niečo zaujímavé a výnimočné, ako si myslí Hermen Hulst. Divízia PlayStation Studios sa tak aktuálne rozrástla na 23 členov, no niektoré tímy sú iba podporné a nevyvíjajú hry vo vlastnej réžii.

Zdroj: PlayStation.Blog

Komentuj!