Register

A password will be e-mailed to you.

Úspešne sme uzatvorili ďalší mesiac a neostáva nám už nič iné, len si pripomenúť jeho najväčšie zaujímavosti a rovnako aj spomenúť všetko, čo sa nám podarilo pre vás spracovať. Pokiaľ ste teda nesledovali herné udalosti, tie najdôležitejšie a najzaujímavejšie vám veľmi radi pripomenieme týmto spôsobom. Poďme na to.

Prehľad Udalostí

 • Jeden z tohtoročných najočakávanejších titulov roku, Diablo IV spustil pre hráčov otvorenú beta-verziu. Tí mali tak možnosť zažiť návrat do obľúbeného sveta plného bojov a mágie. Bohužiaľ sa to však neobišlo bez problémov a kritika hráčov bola smerovaná na časté problémy so serverom. Buď sa do hry vôbec nedostali, alebo ak aj áno, nezaobišlo sa to bez vyhadzovaní zo serverov a pádov. Blizzard však sľubujú, že tieto problémy nebudú súčasťou plnej verzie. Dúfajme, že sa nejedná len o prázdne sľuby. O udalosti sme informovali detailnejšie tu.
 • Napriek technickým problémom zažilo Pokémon Scarlet & Violet obrovský úspech, a tak nie je div, že sa hry dočkajú nového DLC s názvom The Hidden Treasure of Area Zero. Vyjde v dvoch častiach The Teal Mask a The Indigo Disk. Ak chcete vedieť čo to prináša, využite nasledujúci link.
 • Pokiaľ ste majiteľom PS4 alebo Xbox One a v napätí očakávate vydanie populárneho Hogwarts Legacy, určite vás nepotešilo, že vydanie titulu sa oneskorilo. Namiesto sľúbeného 4. apríla bol stanovený nový dátum vydania, ktorý sa dozveiete z nášho článku.
 • Veľký leak GTA VI z minulého roku už je len dávnou minulosťou, no relatívne nedávna správa hovorí, že titul by mohol prísť už zimných sviatkov 2024. Ide však o nepotvrdené informácie, ktoré treba brať viac ako tvrdenie. O udalosti sme informovali tu.
 • Nesmieme opomenúť ani veľmi smutnú udalosť, keď nás dňa 17. marca 2023 navždy opustil talentovaný herec a hlas mnohých populárnych hier Lance Reddick. Za redakciu touto cestou ešte raz vyjadrujeme úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym a známym.
 • S väčším množstvom hier a s tým súvisiacimi vyššími nákladmi sa Microsoft rozhodol pre dôležitý krok. Konkrétne ukončil možnosť získať predplatné Xbox Game Pass, Game Pass Ultimate a PC Game Pass za symbolické 1€. Ďalšie detaily ponúkame v našom článku.
 • Najpopulárnejšia multiplayerová FPS sa dočkáva veľkého pokračovania. Counter-Strike 2 bol oficiálne ohlásený a rovno s ním spustená aj otvorená beta verzia. Čo prinesie tento titul? Dozviete sa, keď kliknete sem.
 • Square Enix sa snažia prebrať svoj januárový titul Forspoken opäť k životu s novým DLC In Tanta We Trust, ktoré bude slúžiť ako prequel k hre. Pre detaily využite nasledujúci link.
 • Warner Bros. Games výrazne prekvapili mnohých hráčov, keď prišla správa, že dočasne vypnú obľúbený titul MultiVersus. Napriek tomu, že ide len o early access, respektíve otvorenú beta verziu, hra ako taká bola plne hrateľná. Čo to znamená pre ľudí, ktorý sa hre venujú a kedy k dôjde k samotnému vypnutiu? Dozviete sa v našom článku.
 • Mnohí PC hráči sa dočkali obrovského sklamania z dlho očakávaného The Last of Us Part I. Port sa očividne veľmi nevydaril. Hráči vyjadrovali svoju nespokojnosť s veľkou nestabilitou hry a dlhým načítavaním shaderov, ktoré nezvládajú ani veľmi silné zostavy. Namiesto jasného víťaza marcových titulov sa tak PC hráči dočkali obrovského sklamania, ktoré bude treba čo najskôr nejako napraviť a priviesť titul do hrateľnej podoby. Ďalšie detaily ohľadom tejto správy nájdete v našom článku.
 • Prehľad udalostí zakončíme ešte informáciou, že očakávaná výstava E3 2023 bola zrušená. Správa sa dala očakávať, nakoľko počas posledných pár týždňov neustále len pribúdali správy o tom, že sa spoločnosti prezentácie nezúčastnia. Nintendo to potvrdili ešte koncom februára, potom svoju neúčasť potvrdil Microsoft a klinec do rakvy E3 zasadili pravdepodobne Ubisoft. O tejto správe sme písali tu.

Priniesli sme vám

 • Prehľad udalostí máme teda za sebou, poďme si ešte pripomenúť, čo sme vám za tento mesiac priniesli ako redakcia. Než sa k tomu ale dostaneme, cheme ubezpečiť všetkých, ktorí očakávajú ďalšiu časť nášho podcastu, že na tretej časti sa usilovne pracuje a prinesieme vám ju počas apríla. Nemusíte byť teda sklamaní.
 • V našom špeciálnom článku sme si pripomenuli históriu sci-fi značky StarCraft, ktorá dňa 31. marca 2023 oslávila úžasných 25 rokov. V tomto špeciáli sa dozviete veľa o histórii značky, jej začiatkoch, všetkých dôležitých míľnikoch a nezabudli sme ani na jej pokračovanie StarCraft II.
 • Ako sme pokračovali s recenziami? Tentokrát sme ich nepriniesli také veľké množstvo ako tomu bolo počas februára, no určite stoja za zmienku. V prvom rade si však spomenieme na záver seriálovej adaptácie hry The Last of Us, ktorú sme sledovali od prvej epizódy až po jej finálnu. Ak ste zvedaví na dojmy našej redakcie, nájdete ich v nasledujúcej recenzii.
 • Teraz ale prejdeme na herné recenzie, v ktorej najviac dominoval výrazne očakávaný Resident Evil 4. Ktorý rozhodne nesklamal a priniesol ďalší obrovský herný hit pre CAPCOM. Ak vás ale viac zaujíma lovenie obrovských monstier, mohol by vás zaujať titul Wild Hearts. Máme tu však aj niečo pre fanúšikov pirátskych dobrodružsiev, ktorých už nebavia večné odklady Skull & Bones. Vyskúšajte hru Tortuga – A Pirate’s Life. Môžete byť jej kvalitami príjemne prekvapení.
 • Vyskúšali sme si aj pokračovanie jednej z najpopulárnejších vojenských stratégii v titule Company of Heroes 3, no zďaleka nešlo o jediný strategický titul, ktorému sme sa venovali. Našu pozornosť si zaslúžilo aj DLC Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters s názvom Duty Eternal. Otestovali sme aj JRPG Octopath Traveler II, ktoré sa ukázalo ako veľmi solídne pokračovanie populárneho a kvalitného originálu, a na záver tu máme ešte remake akčnej adventúry Like a Dragon: Ishin!, o ktorom môžeme povedať, že nás rozhodne nesklamal.

To je z našej strany ako redakcie všetko. Ďakujeme za vašu priazeň počas celého mesiaca. Veríme, že aj v apríli vám prinesieme ďalšie množstvo zaujímavých informácií, plus otestujeme pre vás ďalšie herné novinky. Vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť.

Komentuj!