Register

A password will be e-mailed to you.

Najbizarnejší počin zo sveta Pána Prsteňov má konečne dátum vydania. Fixný, určitý a, pravdepodobne, aj definitívny. Kedy sa dočkáme príbehu Hobbita Sméagola a jeho strastiplnej cesty skrz brány Mordoru, kde neprestajne bdie deň odo dňa rastúci tieň temného pána?

Snáď nejestvuje človek, ktorý by sa na videoherného Golluma úprimne tešil. Tento projekt pôsobí naozaj čudne a to ako svojím konceptom, tak aj prevedením výslednej hrateľnosti. Dlhé roky bol pritom titul vnímaný naozaj v negatívnom svetle a síce nie až tak dávny story trailer tak trochu napravil negatívne dojmy, stále nejde o projekt vzbudzujúci obrovské fanúšikovské nadšenie.

To nezmenila ani nedávna gameplay ukážka hravo prekonávajúca pol hodinu. Tá disponovala autorským komentárom i zábermi priamo z hry. Hrateľnosť je mixom akčných prvkov, platformových sekvencií a rýdzeho stealthu, kde ani jedno nepôsobí stopercentne. Nie, tu sa hitu nedočkáme, avšak vďaka pomerne osobnému a značnému intímnemu príbehu by v máji mohla doraziť aspoň mierne nadpriemerná záležitosť, ktorú docenia skalní fanúšikovia veľkolepého príbehu z geniálneho pera Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

Titul podľa terajších informácií príde na naše zariadenia 25. mája 2023. Treba ale dávať pozor, pretože z tohto release okna bola vyškrtnutá hybridná konzola Nintendo Switch. Táto verzia hry bude do sveta vypustená neskôr, avšak netušíme kedy presne. Napriek tomu ale v zmienený dátum vyjde PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X i PC verzia. Dáte svojskému konceptu šancu? Prípadne si myslíte, že Gollum dopadne katastrofálne?

Komentuj!