Register

A password will be e-mailed to you.

Len pred pár dňami sa k hráčom dostala exkluzívna beta nadchádzajúcej Diablo hry, pričom tá otvorená všetkých ešte len čaká. Napriek tomu, že vstupy boli pomerne limitované, ani tento titul sa nevyhol nešťastným problémom so servermi. Či už sa jednalo o preplnenie, padanie alebo odpájanie, mnohí fanúšikovia projekt kvôli takýmto neduhom kritizovali. Podľa štúdia Blizzard Entertainment ale obdobné technické nedostatky pri release nenastanú.

Môžeme hneď na úvod napísať, že ide nepochybne tak trochu plané o sľuby, nakoľko ani sám Blizzard nemôže predpokladať všetky možné problémové situácie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou po dni D nastanú. Koniec koncov, stačí sa pozrieť na druhý Overwatch, pri ktorom si niektorí hráči nemohli úvodné dni vôbec zahrať.

Napriek tomu je ale dobré, že vývojári tomuto problému venujú svoju pozornosť a minimálne sa pokúsia zmierniť jeho drvivý efekt počas úvodných dní Diabla IV. Rod Fergusson, generálny manažér počinu, prehlásil, že beta testovania vývojárom slúžia práve k tomu, aby mnohé problémy následne pri vydaní odstránili alebo ich aspoň zjemnili. Je preto do nejakej miery rád, že nastali podobné nedostatky, keďže aktuálne majú autori čas sa im pri oficiálnom štarte vyvarovať.

Či sa to podarí alebo nie je otázne, avšak asi nikto neočakáva brilantný a enormne hladký deň vydania. Mimo to sú však reakcie fanúšikov pozitívne a na štvrtý diel tejto ságy sa tešia. Kedy k nám ale dorazí? Podľa aktuálnych informácií do bude šiesteho júna 2023. Do lovu pekelných bytostí sa budú môcť pustiť majitelia konzol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S a Xbox Series X. Ochudobnení nebudú ani vlastníci osobných počítačov.

Komentuj!