Register

A password will be e-mailed to you.

Pokiaľ aspoň zbežne sledujete herný priemysel, viete, že úspešné projekty či technologické zariadenia sa nezriedka dočkajú takzvanej Accolades ukážky, ktorá sa chváli dobrými známkami i pozitívnymi reakciami z celého sveta. Veľký JRPG hit s názvom Octopath Traveler II nie je žiadnou výnimkou a preto vývojári a vydavatelia z Nintenda vyslali do sveta viac ako minútu trvajúce video.

Ak vám projekt v záplave mnohých ďalších žánrových (i celkom iných) počinov ušiel, môžeme upozorniť, že sa jedná o voľné pokračovanie pôvodnej hry z roku 2018, ktorá sprvoti vyšla iba na Nintendo, avšak neskôr sa objavila i na PC, aktuálne mŕtvej Stadii či vtedajších konzolách Xbox. Tá bola ľúbostným listom tradičným JRPG titulom ako napríklad originálna štvorica Final Fantasy príbehov, pričom zákonite vďaka tomu bola označovaná za pomerne silné retro.

Súboje prebiehali na ťahy, avšak udržiavali si silnú dynamiku a nešetrili typicky východnými vizuálnymi efektami. K tomu ste si mohli pripočítať množstvo unikátnych protivníkov či bossov, ktorí boli zapamätateľní svojím vzhľadom a rozmanitými move setmi. Základným konceptom pritom bolo stretnutie ôsmich úplne odlišných hrdinov, ktorí sa vydali na spoločnú, no aj samostatnú púť naprieč pútavým fiktívnym svetom.

Pokračovanie je na tom v podstate identicky, akurát obmieňa niektoré prvky, avšak aj po audiovizuálnej stránke sa oba počiny nadmieru podobajú. Ostatne, graficky projekty spadajú pod štýl HD-2D, ktorý je aj po rokoch pôvabný na pohľad. Taktická súbojová zložka zostáva zachovaná, no fanúšikovia i náhodní hráči dostali novú skupinu hrdinov, ktorí ponúkajú rozsiahle naratívne oblúky s jasne stanoveným začiatkom, stredom a dramatickým vyvrcholením.

Nikto sa tým pádom nemôže čudovať, že Octopath Traveler II v recenziách nadmieru uspel a hráči naň skladajú ódy. Pokiaľ aj vy prahnete po kvalitnom žánrovom zástupcovi, pravdepodobne, ste našli svojho favorita, ktorý vám zaberie viac ako stovku hodín. Na úplný záver dopĺňame, že naša recenzia tohto japonského eposu je v príprave a dočkáte sa jej už čoskoro.

Komentuj!