Register

A password will be e-mailed to you.

Bandai Namco pokračuje v predstavovaní nadchádzajúceho prírastku do bojovej rodinky série Tekken a to formou už pomerne tradičnej ukážky jedného z ikonických hrdinov. Bol tu Jin Kazama, videli sme Kazuyu Mishima i Paula Phoenixa. Tentokrát ale dorazil bojovník z východu. Svižný a rýchly, no nemenej silný. Áno, aktuálne predstaveným hrdinom je Marshall Law.

Opätovne ide o viac ako dve minúty trvajúci trailer, ktorý zaznamenáva nepretržitý súboj a jednotlivé kombá, ktorými táto postava disponuje. Čím viacej ukážok vidíme, tým si môžeme byť istejší, že dlhoročný žánrový kráľ po dlhej dobe dostane adekvátneho rivala, ktorý zamieša kartami i jeho pozíciou na tróne.

Súboj je pomerne dynamický, plný typických vizuálnych efektov i bravúrne vyzerajúcich animácií, ktoré na seba nadväzujú v atraktívnom slede. Kopanie nôh i udieranie zaťatých pästí je v prevedení pána Law naozaj nádherne vyzerajúcim obrazom, ktorý budete chcieť vidieť znova a znova. Samozrejme, výhradne za predpokladu, že nájdete soka, ktorý bude ochotný sa vám postaviť v centre ktorejkoľvek arény. Nakoľko ak viete adekvátne ovládať Marshalla (nie toho televízneho, prirodzene), stávate sa naozaj tuhým protivníkom.

Dátumom vydania aktuálne ôsmy diel nedisponuje, no vzhľadom na narastajúcu kadenciu trailerov a neprestajné predstavovanie známych hôr mäsa a svalov sa môžeme domnievať, že projekt dorazí tento rok. Ostatne, aktuálne nemá v podstate žiadnu relevantnú konkurenciu, nakoľko Mortal Kombat 11 pôvodne vyšiel už pred štyrmi rokmi a nový diel je momentálne v nedohľadne, hoci sa začína šepkať, že sa ho dočkáme ešte tento rok.

Street Fighter nikdy nebol skutočnou konkurenciou pre Tekken, keďže obe značky si našli svojich nadšených fanúšikov. Bolo by preto logické vydať ôsmu plnohodnotnú iteráciu práve v súčasnom kalendárnom období. Či na to ale dôjde? To s určitosťou prehlásiť nevieme. Každopádne, keď titul konečne dorazí na naše herné zariadenia, budú sa z neho môcť tešiť majitelia konzol PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S. Na svoje si však prídu i vlastníci osobných počítačov, ktorí sa takisto pustia do arénových duelov a turnajových zoskupení.

Komentuj!