Register

A password will be e-mailed to you.

Pamätáte si ešte na túto milú postavičku, ktorá bola niečo ako Indiana Jones pre tých úplne najmenších čitateľov či divákov? Je možné, že ste na ňu už zabudli, keďže naposledy sme ju videli v snímke The Adventures of Tintin z roku 2011, ktorá vznikla pod taktovkou vizionárov svojho remesla Petera Jacksona a Stevena Spielberga. Teraz sa však tento obľúbený animovaný (pôvodne komiksový) hrdina vracia v práve predstavenom hernom titule.

Ešte počas minulého leta sme sa dozvedeli, že štúdio Microids a Pendulo pripravujú adaptáciu príbehu mladého Tintina, ktorý v komiksovej podobe vyšiel ešte v tridsiatych rokoch minulého storočia. Ide teda o pomerne staršiu záležitosť, ktorá bola adaptovaná i do podoby seriálu, pričom možno zmieniť, že ide o ikonický príbeh sledujúci kuriózne pátranie zasadené (ako samotný názov napovedá) do horúceho Egypta. O exotický look sa preto nemusíme obávať, keďže podobné prostredia bývajú v hrách, filmoch alebo knihách mimoriadne vďačné.

Trailer sa skladá z niekoľkých záberov priamo z hry, avšak hrateľnosť v detailnejšom svetle nepredstavuje. Pri tvorbe Pendulo Studios sme zvyknutí, že ide primárne o adventúry (Blacksad alebo Vertigo), kde klikáte tlačidlom alebo myšou, no tempo v rámci nich nie je závratné. Momentálne počin s kompletným názvom Tintin Reporter – Cigars of the Pharaoh vyzerá o niečo akčnejšie, kde je už aj teraz zrejmé, že titul bude obsahovať dynamické pasáže v lietadle alebo v kokpite formule.

Uvidíme ako projekt vo finále dopadne, no momentálne sa javí pomerne atraktívne a mohlo by ísť o kvalitnú akčnú adventúru, kde skáčete, riešite hádanky či unikáte pred nejakým nebezpečenstvom. Z tohto pohľadu ale môže byť otázna výsledná dĺžka, keďže podobné počiny neoplývajú hernou dobou skladajúcou sa z desiatok hodín. To by síce nik nechcel, no na strane druhej ani opačný extrém nie je ideálny.

Každopádne, odpovede na akékoľvek otázky týkajúce sa titulu by sme sa mali dozvedieť ešte v súčasnom kalendárnom období. Tintin Reporter – Cigars of the Pharaoh má naplánovaný dátum vydania na tento rok. Tešiť sa z neho môžu majitelia konzol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, Nintenda Switch i osobných počítačov.

Komentuj!