Register

A password will be e-mailed to you.

Team Ninja nám skraja aktuálneho mesiaca priniesol ďalšiu hardcore záležitosť, ktorá v celosvetových recenziách potešila fanúšikov akčných RPG projektov. Teraz, pár dni po vydaní, autori v spolupráci so Sony upozorňujú na prvky imerzie, ktoré ponúka ovládač DualSense a konzola PlayStation 5.

Autori dvoch fantastických Nioh titulov síce takpovediac nedokázali prekročiť svoj tieň, avšak to neznamená, že by na scénu dorazili s nekvalitným počinom. Koniec koncov, Nioh a jeho pokračovanie patria medzi azda najlepšie žánrové tituly a pokoriť ich je takmer nemožná úloha (nielen z pohľadu hráča, no aj optikou vývojára).

Celý Team Ninja preto zjavne pochopil, že musia k novej hre (doslova) pristúpiť iným spôsobom. Nemalo by zmysel tretíkrát variovať identické. Do svojho najnovšieho projektu pridali systém morálky a súboje, ktoré viacej ako Dark Souls imitujú dynamické Sekiro: Shadows Die Twice, akurát umožňujú väčší príklon k priamej ofenzíve. A to evidentne zafungovalo. Koniec koncov, recenzie hovoria za všetko.

Nová ukážka upozorňuje na 4K rozlíšenie na platformách Sony a haptickú odozvu, ktorá je sprostredkovaná azda najlepším herným ovládačom dostupným na súčasnom trhu. Súboje sa tým pádom stanú intenzívnejšie a viacej si ich vďaka obdobným efektom užijete. Pokiaľ teda váhate a vlastníte konzolu PlayStation 5, možno vás vyššie priložené video presvedčí o kúpe. Ostatne, je to aktuálne jediná žánrová záležitosť, ku ktorej sa viete dostať.

Komentuj!