Register

A password will be e-mailed to you.

Ani nie pred dvomi týždňami sme vám priniesli recenziu na remake prvého dielu hororovej série Dead Space. Daný titul si od nás odniesol vysoké hodnotenie. Rovnako vnímajú tento „reštart“ aj skoro všetci herní recenzenti vo svete. Dnes máme pre vás oznam, ktorý poteší najmä priaznivcov slovenských lokalizácií v hrách.

Pôvodný Dead Space dostal svojho času oficiálnu českú lokalizáciu, no už ďalšie diely nemali také šťastie, preto aj niet divu, že tento remake ostal bez prekladu. Ide najmä o to, že tento remake prešiel takými výraznými zmenami, že sa herné texty vôbec nezhodujú s originálom. Vzhľadom k tomu, že sme zavítali znovu na Ishimuru a začíname Isaacov príbeh odznova, tak prišiel čas na to, aby sa táto séria dočkala aj slovenskej lokalizácie.

Prekladateľský tím lokalizácie.sk sa preto rozhodol, že si pre vás pripraví slovenčinu. MixerX sa postaral o technickú stránku prekladu. Hra je vytvorená na novej verzii enginu Frostbite a tak to nebol ten najľahšie oriešok si s tým poradiť. Texty sa mu však podarilo z hry vybrať a naspäť preložené vložiť späť do hry. Prekladu tak nič nestojí v ceste, aby ste si už za pár mesiacov mohli užiť tento survival horor v slovenskom jazyku.

Viac informácii o preklade nájdete na stránke lokalizácií.sk, kde ho zároveň aj nájdete po jeho dokončení, odkiaľ si ho budete môcť zadarmo stiahnuť. Zároveň by sme chceli taktiež spomenúť, že daný tím sa začal venovať aj prípravám prekladu pre Hogwarts Legacy. O ňom vám však prinesieme viac informácií až nabudúce. Zatiaľ teda poprajme prekladateľom veľa šťastia s týmito ich novými projektami a tešme sa, že už čoskoro si tieto úžasné hry budeme môcť zahrať v našom materskom jazyku.

Komentuj!