Register

A password will be e-mailed to you.

České INGAME STUDIOS na minuloročných The Game Awards predviedlo projekt s názvom Crime Boss: Rockay City. Čo sa hrateľnosti týka, projekt pôsobil naozaj všedne a nezaujímavo, avšak disponuje naozaj solídnym hereckým obsadením skladajúcim sa napríklad z hviezd ako Michael Madsen, Chuck Norris alebo Kim Basinger.

Tematicky ide o tradičný Payday, akurát musíte rátať s tým, že tento projekt od našich českých bratov dizajnovo i audiovizuálne pripomína skôr mobilnú záležitosť než plnohodnotný konzolový alebo počítačový titul.

Trailer z decembra minulého roka však disponoval aspoň nejakou sofistikovanosťou a zdalo sa, že hoci autori minuli peniaze primárne na hercov, mohlo by ísť aspoň o slušnú strieľačku patriacu do kvalitatívne priemernejších vôd. Nanešťastie, nové gameplay video obdobnú sviečku nádeje pomerne nekompromisne sfúkava.

Predvádza totiž krátku misiu, v ktorej máte ochrániť konkrétny cieľ pred útočníkmi. V zásade typická defense misia, avšak všetko počnúc zvolenou oblasťou, pokračujúc gunplayom a končiac umelou inteligenciou vyznieva akoby na tom tvorcovia pracovali iba zopár krátkych mesiacov.

Je síce pekné, že táto misia má filmový začiatok i koniec, kde sú herci pomerne snaživí. Avšak samotné jadro, tak dôležitá hrateľnosť, pôsobí aktuálne biedne. Vydanie je pritom naplánované na 28. marca 2023 (iba PC verzia, keďže PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S edície by mali doraziť neskôr), takže nemôžeme očakávať, že by sa to dovtedy výrazne zlepšilo. Koniec koncov, podľa videa by to chcelo minimálne ročný odklad. A aj v takom prípade by vývojári museli pracovať sedem dní v týždni, aby titul dostali do podoby aktuálnej žánrovej konkurencie.

Ruku na srdce, toto pravdepodobne nedopadne príliš dobre. Samozrejme, nádej zomiera posledná, no ak náhodou tento projekt očakávate, bolo by načase k Rockay City pristúpiť s istou dávkou zdravého pesimizmu.

Komentuj!