Register

A password will be e-mailed to you.

The Day Before sa mohla pýšiť titulom druhej najočakávanejšej hry na Steame. A podľa pôvodného plánu už mala byť dostupná. Minulý týždeň však bola stránka počinu na Steame odstránená, vydanie odložené na november, avšak nie z dôvodu dodatočného vývoja, ale kvôli tomu, že si vývojári nezaregistrovali ochrannú známku.

Aby vývojári zo štúdia Fntastic upokojili hráčov, vypustili do sveta 10 minút trvajúcu gameplay ukážku, ktorou však docielili pravý opak. Hráči si robia z titulu srandu, keďže vôbec nevyzerá ako niečo, čo už mohlo vyjsť. Na to, že hru poháňa Unreal Engine a je vo vývoji cez 4 roky, pôsobí ukážka z The Day Before ako narýchlo pozliepané assety. Jednoducho ako projekt, ktorý bol vytvorený za týždeň, čo by korešpondovalo s časom, kedy bol ohlásený odklad.

Hráči sa smejú, že celý rozpočet hry bol použitý na tvorbu pozadia postavy, ktorú v ukážke sledujeme, prípadne, že sa hra odohráva deň pred tým, ako sa objavili zombie a nepriatelia a podobne, keďže svet je extrémne prázdny. Počas desiatich minút totiž vidno viac-menej iba behanie z miesta na miesto, jeden slabučký stret so zombie (v čase 3:43, aby ste nemuseli hľadať), jednu pomerne originálnu hádanku s riešením číselnej kombinácie podľa ošúchaných tlačidiel na zámke a to je asi tak všetko. Otázkou tak zostáva, či ide o skutočný titul (obyčajné behanie po prázdnom svete už bolo v krátkych ukážkach prezentované niekoľko razy) a ak áno, ako ho podľa oficiálnych informácií môžu vyvíjať zväčša dobrovoľníci, ku ktorým sa v zásade môžete pripojiť aj vy. Múdrejší však asi budeme až v novembri, dovtedy si môžete v priloženom videu vychutnať pohľad na titul, ktorý by mal patriť k tomu najočakávanejšiemu v tomto roku.

Zdroj: VGC

Komentuj!