Register

A password will be e-mailed to you.

Spoločnosť Creative Technology dnes uviedla na trh Sound Blaster X5, svoj najnovší USB DAC a zvukovú kartu so zosilňovačom, ktorá spĺňa všetky požiadavky náročného audiofila. Model X5 je vybavený špičkovými komponentmi, prelomovými zvukovými technológiami, komplexným profilom pripojenia a prémiovým vzhľadom v elegantnom prevedení, takže jednoducho predstavuje presvedčivé zvukové riešenie, aké nemá obdobu.

Sound Blaster X5 je špičkový po stránke vzhľadu aj výkonu.

Toto je to pravé pre prvotriedny zvuk

Sound Blaster X5 zosobňuje to najlepšie zo zvukového inžinierstva a dizajnu spoločnosti Creative a je vybavený komponentmi audiofilskej triedy na dosiahnutie výnimočnej kvality zvuku. Je to prvý Sound Blaster, ktorý je vybavený konštrukciou s dvoma DAC – 2 DAC prevodníky Cirrus Logic CS43198 poskytujú bezstratové prehrávanie vo vysokom rozlíšení 32-bit / 384 kHz cez PCM s mimoriadne vysokým dynamickým rozsahom až 130 dB DNR. Tieto DAC dokážu dekódovať aj zvukové formáty DoP128 a DSD256 na vysoko verné streamovanie zvuku. Skreslenie zvuku prakticky neexistuje vďaka prevzorkovanému viacbitovému modulátoru pre neuveriteľne nízke celkové harmonické skreslenie s hodnotou 0,00018 %.

Sound Blaster X5 bez problémov podporuje všetky slúchadlá, od štúdiových s impedanciou až 600 ohmov vrátane najnáročnejších planárnych magnetických slúchadiel až po citlivé in-ear monitory s výstupnou impedanciou 1 ohm. Oceňovaná technológia slúchadiel Xamp, ktorá sa nachádza v high-endovom rade Sound Blaster AE a Sound BlasterX G6, dostáva vylepšený dizajn, ktorý v spojení s konfiguráciou s dvojitým DAC a dvojitým Xamp prináša plne vyvážený výstup a zážitok zo slúchadiel v modeli X5. Debutuje konštrukcia novej úrovne pre verný zvuk, ktorá využíva 2 špecializované obvody Xamp, ktoré zosilňujú ľavý a pravý kanál samostatne v izolácii v celom reťazci zosilnenia, čím účinne eliminujú rušenie v obvode, šum a vzájomné presluchy. Model X5 ešte viac vyniká tým, že tento typ zvukovej konštrukcie v jeho cenovej kategórii (pod 300 USD) len tak nenájdete.

Audiofilovia, ktorí majú chuť prispôsobiť si vlastný zvuk, to môžu urobiť práve so zariadením Sound Blaster X5. Po pripojení k aplikácii Creative môžu vykonávať úpravy pomocou 10-pásmového ekvalizačného frekvenčného grafu, pridávať efekty Acoustic Engine, ako napríklad Surround, Crystalizer, Bass alebo Dialog+, alebo používať CrystalVoice na zlepšenie kvality komunikácie. Keď máte náladu na hranie, režim Scout Mode vylepšuje zvuk v hre, aby zvýraznil detaily a získal konkurenčnú výhodu.

Sound Blaster X5 podporuje aj ASIO 2.2 na prehrávanie a nahrávanie s nízkou latenciou, ako aj jednoduchý prístup k viacerým zvukovým vstupom a výstupom.

Plný počet bodov za konektivitu

Sound Blaster X5 je sám o sebe samostatným zvukovým centrom; jeho všestrannosť znamená, že je kompatibilný aj s rôznymi zariadeniami vrátane herných konzol, prehrávačov DVD a iných zábavných systémov. K dispozícii sú obojsmerné konektory RCA a TOSLINK Optical, praktický zvukový a napájací port USB-C, ako aj 3,5 mm vstupný port pre mikrofón s ľahko prístupným ovládačom zosilnenia mikrofónu. K dispozícii je aj 4,4 mm port pre vyvážené slúchadlá štúdiovej triedy a 3,5 mm port pre bežné slúchadlá. Všetky 3 porty používajú prémiové pozlátené konektory pre lepší výkon. Je vybavený prijímačom Bluetooth 5.0 a vyhradeným hostiteľským zvukovým portom USB-A na pripojenie bezdrôtových zvukových vysielačov, ako aj externých reproduktorov USB, náhlavných súprav a mikrofónov.

Vďaka súprave ovládacích prvkov navrhnutých pre intuitívne používanie sú tlačidlá a prepínače na prednej strane zariadenia Sound Blaster X5 ľahko prístupné a priamo na dosah ruky pre každého audiofila.

Ceny a dostupnosť

Cena Sound Blaster X5 je 309,99 EUR a je k dispozícii v online obchode Creative.

Ďalšie informácie o Sound Blaster X5 nájdete na adrese creative.com/SBX5.

Komentuj!