Register

A password will be e-mailed to you.

Akčné RPG Alaloth: Champions of the Four Kingdoms sa od 30. júla minulého roku nachádza vo fáze predbežného prístupu na Steame, ale keďže ešte zďaleka nie je úplne hotové a možno ste o ňom nepočuli, nie je na škodu vám o ňom priniesť bližšie informácie.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms je izometrické RPG, priamo nadväzujúce na staré známe akčné RPG typu Diabla, ale pridáva k nim súboje inšpirované hrou Dark Souls. Príbeh je na fantasy RPG klasický, až klišoidný: Ste takzvaný Vyvolený, ktorý sa ako jediný môže postaviť démonickej entite známej ako Alaloth. Vydáte sa teda na cestu naprieč štyrmi kráľovstvami, aby ste získali štyri artefakty a mali proti démonovi aspoň nejakú šancu. To, ako získate artefakty, je však teraz oveľa zaujímavejšie ako ich hľadanie. Alaloth totiž ponúka dva herné režimy – klasickú kampaň pre jedného hráča, ktorá je rovnako klasická ako príbeh, a kampaň, zameranú na súťaže. Tá druhá je oveľa zábavnejšia, pretože proti vám stoja traja ďalší Vyvolení, šampióni z iných kráľovstiev s presne rovnakou úlohou. Okrem hľadania artefaktov teda musíte čeliť aj ostatným hráčov, ktorí sa vás snažia zabiť.

Najlepšie asi bude, keď si pozriete ukážku z hry a sami uvidíte, ako to vyzerá s bojmi odvodenými od Soulslike hier. Video má české titulky.

Komentuj!