Register

A password will be e-mailed to you.

Nové RPG zo sveta Harryho Pottera sa pomaly, no isto blíži a tým pádom sa do sveta dostávajú i informácie, ktoré boli doposiaľ zahalené magickým kúzlom tajomstva. Najnovšie sme sa totiž dozvedeli, že jednej dôležitej postave prepožičia hlas známy komický herec Simon Pegg.

Odkiaľ môžete sympatického brita poznať? Tak napríklad z takzvanej Cornetto trilógie, kde patria projekty ako Hot Fuzz či Shaun of the Dead. Od tretieho dielu je tiež súčasťou špionážnej ságy Mission Impossible, kde stvárňuje charakter Benjiho Dunna. Aká postava ale bude rozprávať jeho hlasom v Hogwarts Legacy?

Bude to samotný riaditeľ školy mágie a kúziel, Phineas Nigellus Black. Súčasťou vyššie priloženého traileru je komentár Simona Pegga, ktorý túto postavičku približuje a hovorí o jej naratívnom zázemí, odkiaľ pochádza a aký typ charakteru by sme mali očakávať. Z jeho slov je zrejmé, že to nebude riaditeľ, ktorý by nám bol dvakrát sympatický. “Je tak trochu idiot.” – hovorí Simon Pegg.

Ešte môžeme upozorniť, že priezvisko Black sa tu nevyskytuje iba náhodou. Phineas je totiž rodina Siriusa Blacka, ktorého môžeme poznať z knižnej a aj filmovej série. Aktuálne to vyzerá tak, že úloha Simona bavila, no uvidíme koľko priestoru bude mať vo finálnom projekte. Koniec koncov, ide o pomerne vyťaženého herca, ktorý sa aktívne pohybuje v Hollywoode.

Každopádne, Hogwarts Legacy sa nezadržateľne blíži. Už 10. februára 2023 vyjde verzia pre PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S a osobné počítače. Hráči vlastniaci konzolu PlayStation 4 alebo Xbox One sa dočkajú 4. apríla 2023. No a nakoniec dorazí i Nintendo Switch edícia (ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou pobeží katastrofálne) a to 25. júla 2023.

Komentuj!