Register

A password will be e-mailed to you.

Skraja súčasného roka sa konečne dočkáme nového, plnohodnotného, počinu od spoločnosti Team Ninja. Konkrétne ide o Wo Long: Fallen Dynasty, ktoré necháva samurajov z Nioh ďaleko za sebou a pozrie sa na osamelého bojovníka, ktorý cestuje skrz fantasy svet zasadený v historickom kontexte.

Wo Long sme si mohli pred nejakým časom vyskúšať na vlastnej koži a hoci sa môže zdať, že ide o ďalšiu variáciu Souls konceptu, tvorcovia tentokrát prichádzajú so zaujímavou mechanikou. Vďaka nej sa dokážu i protivníci levelovať, samozrejme za predpokladu, že vás zabijú. Tento morality systém bude mnohým hráčom robiť pomerne zásadné problémy, keďže i bežný duel s oponentom sa veľmi jednoducho môže stať tak náročným ako ľubovoľný stret s bossom. Áno, ide o istú variáciu Nemesis systému zo Shadow of Mordor a Shadow of War, no musíme objektívne prehlásiť, že v zmienených projektoch bola mechanika ešte väčšmi komplexná.

Každopádne IGN nám aktuálne prinieslo desať minút trvajúci gameplay, ktorý zachytáva exploráciu i súbojovú zložku. Z tohto pohľadu to síce môže pôsobiť nekomplexne (absentuje totiž komentár a niektoré mechaniky z videa nepochopíte), avšak minimálne si dokážete vytvoriť obrázok o tom ako bude hrateľnosť vyzerať. Na záver dodávame, že Wo Long: Fallen Dynasty vychádza 3. marca 2023, pričom do bojov v ňom sa budú môcť pustiť majitelia osobných počítačov, konzol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S a Xbox Series X.

Komentuj!