Register

A password will be e-mailed to you.

Hoci sa druhý mŕtvy ostrov stihol opätovne odložiť, našťastie, šlo iba o pár mesiacov a v budúcom roku sa ho zrejme dočkáme. Minimálne to naznačuje akčný trailer plný krvi, vystrelených mozgov, živých mŕtvol a mesta Los Angeles.

Dead Island bol vždy primárne o neprestajnom kosení záškodníkov, ktorí si z vás chceli odhryznúť. Questy, voice acting a vlastne aj príbeh vždy patrili k béčkovým záležitostiam, ktoré boli iba doplnkom inak nadmieru zábavnej akčnej hrateľnosti. Trailer stavia práve na tomto aspekte.

Humorne poňatý sprievod vám vysvetľuje čo všetko vás v rámci hrania čaká. To sú v praxi dve veci – zombie a prostriedky, ktorými ich brutálne vyvraždíte. A aby to nepôsobilo príliš plocho, tvorcovia prisľúbili, že nás čaká i explorácia a množstvo kurióznych charakterov. Tie, mimochodom, pôsobia naozaj unikátne a môžeme dúfať, že nebudú zničené tuhými animáciami alebo slabšími hlasmi.

Ukážka má mužský i ženský sprievodný komentár, ktorý sa v polovici vystrieda, takže sa tentokrát ani jeden protipól pohlavia nemôže cítiť ukrátený. Ba čo viac, ten feministickejší disponuje aj umelou nohou v podobe akéhosi páčidla s americkou vlajkou, s ktorým budete môcť rozkopávať hlavy protivníkom. Čo viac si priať?

Môžeme byť úprimný a povedať, že to vyzerá výborne. Stále tu máme ale pomyselný “red flag” v podobe dlhého vývoja, niekoľkých tímov, ktoré sa na projekte vystriedali a fakt, že ide o veľkú hru s masívnym prostredím. A na tých si zuby nezriedka vylámu aj esá priemyslu ako CD Projekt, SIE Bend, ktoré priamo zastrešuje Sony alebo východný Square Enix.

Ako Dead Island 2 dopadne sa dozvieme 28. apríla 2023, čiže o necelého pol roka. Projekt pritom vychádza na konzolách PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S a Xbox One. Ochudobnení nebudú ani PC hráči. Dovtedy si môžete brúsiť katanu a pripraviť sa na poriadne surové jatka. Bude to krvavé a šťavnaté, pričom servírovať sa bude za surova.

Komentuj!