Register

A password will be e-mailed to you.

Konami to vo svojom streame poriadne rozbalili a predstavili hneď štvoricu pripravovaných Silent Hill hier, vrátane úplne nového filmu. Očakávaný remake druhého dielu teda doplnia aj ďalšie tituly, ktoré navyše sľubujú istú rôznorodosť.

Prvou novou chystanou hrou bude Silent Hill: Townfall. Pracovať na nej budú tvorcovia zo štúdia No Code. Tí majú za sebou vydarené kúsky Stories Untold a Observation, pričom o vydanie sa postará známa spoločnosť Annapurna Interactive. Viac však zatiaľ nevieme, keďže krátky teaser toho veľa neprezradil, no úplne tradičný prírastok do série nás najskôr v tomto prípade nečaká.

Druhou ohlásenou hrou je Silent Hill Ascension, na ktorej priamo pracuje i štúdio J.J. Abramsa Bad Robot Productions. Konkrétne pôjde o spoluprácu Genvid, Bad Robot Games, Behaviour a DJ2 Entertainment, pričom podľa dostupných informácií má ísť o interaktívne ladenú záležitosť, do ktorej bude zapojených množstvo hráčov súčasne. Zrejme najexperimentálnejší titul z celého výberu je podľa slov tvorcov inšpirovaný streamermi a ich chatovaním s divákmi v reálnom času. Sami uvidíme, čo z toho vznikne, no dočkáme sa už budúci rok.

Posledným úplne novým Silent Hill titulom bude Silent Hill F od štúdia NeoBards Entertainment. Ide o nezávislé hongkongské štúdio, ktoré je známe hlavne svojimi Resident Evil portami a na prvý pohľad nemá toľko skúseností. Autorom pribehu je každopádne známe meno – konkrétne Ryukishi07, ktorý stál napríklad za oceňovaným vizuálnym románom Umineko When They Cry. Má ísť o singleplayerovú záležitosť zasadenú do Japonska šesťdesiatych rokov.

Na ktorý z týchto ohlásených projektov sa tešíte najviac?

Komentuj!