Register

A password will be e-mailed to you.

O tom, že Grand Theft Auto VI je už dlhší čas vývoji, sa vedelo dávnejšie a toto verejné tajomstvo potvrdili neskôr aj samotní vývojári Rockstar Games. Málokto však asi čakal leak tak obrovských rozmerov, k akému aktuálne došlo a ktorý ukazuje ďaleko viac, ako by si asi samotné štúdio prialo. Ako k tomu presne došlo?

Za týmto únikom stojí nepomenovaná osoba s prezývkou tepotuberhacker. Zverejnené videá, ktorých je približne 90 a o veľkosti asi 3,5 GB sa najprv objavili na webe GTA Forums, pričom dotyčný užívateľ ich mal podľa všetkého získať zo známeho komunikačného kanála Slack. Na ich pravosti sa zhoduje viacero relevantných zdrojov a hoci očividne neukazujú plne dokončenú hru – potvrdzujú viacero známych či očakávaných informácií. Vieme tak, že minimálne časť hry bude naisto situovaná vo Vice City a tak isto aj to, že v centre diania bude muž a žena ako dvojica protagonistov. Ich mená by mali inak byť Jason a Lucia.

Pre samotný Rockstar je to však ešte o niečo horšie, keďže inkriminovaný hacker tvrdí, že má k dispozícii aj kompletný zdrojový kód hry. Dôsledky tohto tvrdenia môžu byť naozaj výrazné a môžu viesť aj k prepracovaniu veľkej časti GTA VI a následnému zdržaniu vydania plnej verzie. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne, no o výsledku tejto kauzy vás budeme určite informovať.

Komentuj!