Register

A password will be e-mailed to you.

Opäť sme si pre vás pripravili náš každodenný prehľad, v ktorom vám predstavíme to najzaujímavejšie, čo sa práve udialo. Poďme sa teda spoločne pozrieť na najpútavejšie udalosti zo stredy. Želáme vám príjemné čítanie.  

  • Mnohé herné štúdia vidia v mobilných hrách budúcnosť. Či je to pravda alebo nie, to sa ešte uvidí. Aktuálne sa k ním pridal aj Ubisoft, ktorý pracuje na verzii The Division pre mobilné zariadenia (iOS a Android), tá bude mať podtitul Resurgence a aktuálne prešla do fázy uzavretého alfa testovania.
  • Biomutant vyšiel už síce pred viac ako rokom, no na nextgen konzoly vyjde až tento rok. Konkrétne 6. septembra. Vylepšení sa dočkajú aj ostatné verzie hry v podobe bezplatnej aktualizácie.
  • Prázdniny sa ešte len začali a s nimi aj kolotoč s odkladaním hier. Prvou na rane sa stal Forspoken, ktorý už bol odložený na október, no aktuálne bol dátum vydania opäť posunutý. Hry sa tak dočkáme pravdepodobne 24. januára 2023, ak nedôjde k ďalšiemu odkladu.
  • Už dlho nedočkavo čakáme, kedy sa dozvieme dátum vydania nového God of War. To čakanie je konečne za nami. God of War Ragnarök by mal vyjsť 9. novembra na konzolách PlayStation 4 a 5. Okrem toho nám SONY naservírovalo aj nový trailer.
  • Časy, keď sa len PC hry dočkali kvanta aktualizácií, sú už dávno za nami. Dnes je bežne v praxi, že aj konzolové tituly sa po vydaní opravujú a vylepšujú. Horizon Forbidden West získal viacero nových funkcií, ako podporu 120 Hz obrazoviek a variabilnú obnovu obrazu.
  • O novej real-time stratégii DUNE sme vás už niekoľkokrát informovali. Hra získala nedávno multiplayer a tak nám jej vývojári predstavili svoje plány (tzv. roadmapu) do budúcna. Hre sa celkom dobre darí, takže sa môžeme tešiť na dostatok nového obsahu.
  • Microsoft oznámil, že už čoskoro dôjde k zmenám v Games With Gold. Doteraz v nej boli vždy 2 hry pre Xbox One a 2 pre Xbox 360. Od októbra už však nebudú ponúkať hry pre Xbox 360. Je to vraj kvôli technickým problémom.
  • Už 22. júla má vyjsť ďalšia ázijská hororová hra s názvom SENSEs: Midnight. Pôjde o survival horor s prieskumom okolia a riešením hádaniek. Na prvý pohľad vyzerá hra pomerne zastaralo, ale možno nás prekvapí. To uvidíme už čoskoro.

Komentuj!