Register

A password will be e-mailed to you.

Štúdio Westwood sa preslávilo najmä svojou skvelou sériou real-timeových stratégií pod názvom Command & Conquer, ale na konte má aj viacero iných pozoruhodných titulov. Jedným z nich je určite aj 2D adventúra Blade Runner založená na prostredí rovnomenného filmu od R. Scotta na motívy príbehu z pera Philipa K. Dicka.

Blade Runner sa výhradne vo verzii pre PC objavil na trhu ešte v roku 1997, a získal rovnako ako filmová predloha značný kultový status. Zásluhu na tom malo verné zachytenie atmosféry filmu od Ridleyho Scotta, účasť niekoľkých hercov, ktorí sa vrátili do svojich pôvodných úloh, alebo v neposlednom rade aj presvedčivé podanie príbehu, v ktorom hral hlavnú úlohu detektív Ray McCoy.

Dlhý čas nebola táto verzia Blade Runner nikde oficiálne k dispozícii, až sa konečne v roku 2019 objavila na platforme GOG. Neskôr vyšlo dokonca najavo, že štúdio Nightdive, ktoré pracovalo na viacerých remasteroch starších titulov, pripravilo vylepšenú verziu aj Blade Runnera. Tá okrem kompletného pôvodného obsahu prináša po novom podporu moderného rozlíšenia, užívateľského rozhrania, lepšiu podporu titulkov, gamepadov a pridanie SMAA anti-aliasingu a anizotropného filtrovania textúr.

Blade Runner: Enhanced Edition vychádza už dnes, 23.júna na Steame, a aj na platformách Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Komentuj!