Register

A password will be e-mailed to you.

Stred týždňa je opätovne tu a preto vám prinášame ďalší sumár tých najhorúcejších herných noviniek, ktoré sa v posledných hodinách udiali.

  • Fire Emblem Warriors: Three Hopes dostalo prvé recenzie. Akčná hack and slash exkluzivita pre Nintendo Switch si vedie podľa očakávaní veľmi dobre. Metascore sa pohybuje okolo osemdesiatich percent, pričom z davu vyčnieva iba jedno priemerné hodnotenie od zahraničných recenzentov.

  • Gran Turismo 7 pre PlayStation 5 dostáva nový patch, tentokrát s číslovkou 1.17. Aktualizácia pridáva nové autá i trať, pričom obsah je dostupný od dnešného dňa.

  • No More Heroes 3 sa pozrie na nové platformy. Nintendo Switch exkluzivita bude dostupná aj na konzolách Xbox a PlayStation (starých i nových). Dynamická akčná hra opätovne vyjde už 6. októbra 2022.

  • Naoki Yoshida, producent Final Fantasy titulov, prehlásil, že 16. diel ságy nebude mať otvorený svet. Súčasne ale dodal, že si vývojári brali inšpiráciu z moderných AAA RPG projektov zasadených do open world kulís. Final Fantasy XVI ale pôjde cestou uzavretých oblastí (pravdepodobne rozľahlejších) a nebude tradičným veľkým svetom.
  • Star Wars: Knights of the Old Republic II: Sith Lords sa nedá na konzole Nintendo Switch dohrať. Na chybu upozornil hráči, pričom tvorcovia portu, Aspyr Media, prehlásili, že o bugu vedia a posnažia sa ho opraviť. Ťažko povedať či o ňom vedeli vopred, no, pravdepodobne, áno, pretože aktuálne nie je možné sa dostať k záverečným titulkám.

  • Valve si patentovalo nový VR headset. Pravdepodobne tak dôjde zo strany tohto gigantického korporátu k výrobe unikátneho zariadenia. Koniec koncov, aj Sony zrejme vydá svoj headset už tento rok a samotné Valve nebude chcieť zaostávať. Súhlasilo by to aj s ich terajším zameraním na VR tituly.

  • Rebecka Coutaz, riaditeľka DICE, prehlásila, že štúdio nemá čas na iné projekty a plne sa sústredí na Battlefield 2042, ktorý sa autori pokúsia dostať do požadovaného stavu. Či sa im to ale podarí je otázka, no je dobré, že na projekt nezanevreli.

  • Hrot, výborné české retro FPS, sa dočkalo novej epizódy. Tá pridáva unikátne levely ako aj arénu. Titul je stále v Early Access, avšak práce na tretej a záverečnej epizóde sa majú rozbehnúť po konci súčasného leta.
  • Tohtoročného Gamescomu sa Sony nezúčastní. Po Nintende a Take Two sme sa dozvedeli, že ani japonský gigant neprinesie žiadne hrateľné ukážky na nemeckú akciu, ktorá pre európskeho hráča znamenala množstvo zaujímavých demoverzií a gameplay predstavení.

  • Fall Guys sa síce stalo free to play projektom, no ako odmenu počin dostal problémy so servermi. Autori hry sú si vedomí padania i sekania, no a prisľúbili, že neduh opravia do niekoľkých dní.

Komentuj!