Register

A password will be e-mailed to you.

Pevné jadro štúdia Frost Giant tvorí skupina skúsených veteránov z Blizzardu (Tim Morten, Tim Campbell alebo Joseph Shunk) kde pracovali na takých značkách ako StarCraft a Warcraft. Dôvodom ich odchodu z Blizzardu bolo, že ten už nemal záujem o tvorbu titulov z žánru real-time strategií. V momente, kedy založili Frost Giant Studios, okamžite začali pracovať na svojom vysnenom titule. Tomu prisúdili názov Stormgate, pričom má ísť o počin kombinujúci v sebe nielen futuristické sci-fi a fantasy prvky, ale tiež zachovávajúci obľúbené budovanie základne.

Stormgate je vytvorený na Unreal Engine 5 a prinesie plnohodnotnú príbehovú kampaň. Okrem toho predstaví aj súboje jeden na jedného, tímové zápasy 3vs3 s unikátnymi podmienkami víťazstva, nástroje pre divákov a editor pre vytvorenie vlastných misií a minihier.

Cieľom vývojárov bolo vytvoriť prívetivejšiu RTS, určenú aj hráčom, ktorí tento žáner neobľubujú. Príbeh sa odohráva na postapokalyptickej Zemi stovky rokov v budúcnosti po katastrofálnej vojne vyvolanej mimozemskou frakciou Infernals. Táto mimozemská rasa, sa vynorila zo spiacich Stormgates behom silných slnečných búrok. Ľudia sa síce ubránili, ale konflikt zanechal celý svet nenávratne zdecimovaný.

Vývojári to v tlačovej správe komentujú nasledovne. “Pekelníci sú späť, aby opäť spôsobili spúšť, a obrancovia Zeme musia nabrať odvahu… Nasadnúť do svojich 20-metrových mechov – aby zachránili svet. Je na vás, aby ste si vybrali stranu, ťažili suroviny, vybudovali základňu a velili mocným armádam, ktoré rozhodnú o výsledku.”

Zatiaľ boli spomínané síce len dve frakcie, avšak do vydania plnej verzie ich bude k dispozícii viacero. Zatiaľ sa môžete zaregistrovať do betaverzie, ktorá prebehne behom roka 2023 na platforme PC.

Komentuj!