Register

A password will be e-mailed to you.

Najnovším projektom štúdia Stunlock (napríklad Bloodline Champions, či Dead Island: Epidemic) je ich doposiaľ najambicióznejší titul, nesúci názov V Rising. Žánrovo ide o sandboxové survival akčné RPG, kde sa ujmeme úlohy prebudeného upíra a v jeho koži budeme nútení prežiť v gotickom fantasy svete, v ktorom postupne naberá čoraz väčšej sily, a to najmä vďaka zabíjaniu svojich nepriateľov.

Survival prvky sú v tomto akčnom a primárne multiplayerovom RPG výrazné, keďže pre nášho upíra je kľúčová stavba pevnosti, kde sa odohráva hlavný proces jeho regenerácie. Vylepšovanie nášho upírskeho sídla ponúkne bohaté možnosti, pričom si ho môžeme zaplniť aj vlastnými služobníkmi, ktorí nám poskytujú aj pravidelné a čerstvé dávky svojej krvi.

Vo svojej pevnosti si môžeme vytvárať aj nábytok, pasce, či rozličné iné vybavenie, Nesmieme však zabúdať, že naša pevnosť bude konštantným terčom útokov budú zo strany ostatných hráčov v ich snahe zabrať naše vytvorené alebo nazbierané bohatstvo. Ako tomu už v survival žánri býva, všetko vybavenie potrebuje aj špecifický materiál, ktorý musíme priebežne zbierať.

V Rising vyšiel už 17. mája 2022 na platforme PC avšak zatiaľ iba v early access verzii. Už ste ju vyskúšali, respektíve plánujete jej dať v budúcnosti šancu?

Komentuj!