Register

A password will be e-mailed to you.

Máme tu ďalšie utorkové zhrnutie, ktoré prichádza v polovici mája. Leto už je pomaly predo dvermi, takže sa pomaly musíme pripraviť na to, že v letných mesiacoch toho bude vychádzať trochu menej. Dnes sme si však pre vás pripravili ďalšie zaujímavosti. Želáme vám príjemné čítanie.

  • Titan Quest sa pred 6 rokmi vrátil v plnej sláve. Odvtedy sa dočkal troch nových rozšírení a na hre sa aj po takej dlhej dobe naďalej pracuje. Aktuálne vyšiel ďalší veľký update, ktorý do nej pridáva ďalší nový obsah a opravuje množstvo chýb.
  • Total War: Warhammer III vyšiel v nie veľmi ideálnom stave. Napriek tomu sa vývojári ďalej snažia na hre pracovať, aby ju čo najviac vylepšili. Aktuálne tak vyšiel ďalší update, ktorý pridáva do hry napr. elitné jednotky. Pozitívne však je, že na jeho inštaláciu už nepotrebujete voľných cez 100 GB na disku.
  • Real-time stratégii už nevychádza toľko ako kedysi. Fanúšikovia tohto žánru by však mali spozornieť, keďže bol bližšie predstavený titul The Valiant. Hra bude zasadená do stredoveku a pracuje na nej štúdio KITE Games pod taktovkou THQ Nordic. Dátum vydania však ešte nebol určený.
  • Bohemia Interactive dnes predstavila svoj nový engine, ktorý vyzerá vskutku k svetu. Zároveň aj predstavili nový diel svojej série ArmA, ktorý dostal podtitul Reforger. Podľa vývojárov si ho budú môcť hráči zahrať už čoskoro v predbežnom prístupe.
  • Od vydania Dying Light 2 ešte neubehlo veľa času, no Techland už podľa všetkého pracuje na novej hre. Tentokrát však pôjde o fantasy RPG. Názov tohto titulu ešte nebol špecifikovaný.
  • Vyšiel nový teaser na hru The Chant, ktorá má byť akčnou adventúrou z pohľadu tretej osoby s hororovými prvkami a bojom o prežitie. Daný titul by mal vyjsť už tento rok v októbri.
  • Multiplayerovka Hunt: Showdown sa taktiež práve dočkala ďalšieho updatu, ktorú do nej prináša nový typ nepriateľov s názvom Pistol Grunt. Okrem toho sa hra dočkala aj nového systému questov s názvom Summons.
  • Práve dnes bol predstavený titul Mars Tactics, ktorý na prvý pohľad pôsobí vcelku retro dojmom. Pôjde však o taktickú stratégiu s ťahovými súbojmi, v ktorej bude bojovať o to, kto získa kontrolu nad Marsom. Pravdepodobne sa hra tak trochu inšpirovala sériou Red Faction.
  • Frogwares má kvôli aktuálnej situácii na Ukrajine finančné problémy. V tejto situácii ich podporil Epic, ktorý im poskytol finančnú pomoc v podobe tzv. Megagrand fondov, o akú presne sumu ide sa zatiaľ nevie.
  • Nového traileru sa dočkal aj pripravovaný titul Project Relic, ktorý bude hrou na štýl Dark Souls. Hra však vyjde až v priebehu budúceho roku. Na základe daného traileru sa dá povedať, že jej hrateľnosť vyzerá vcelku slušne.

Komentuj!